“Novērojama cilvēku vēlme sakārtot dokumentus jeb izdarīt līdz galam to, kas gadu gadiem nav izdarīts. Alūksnes pusē ir specifika, ka daudzi īpašumi nav ierakstīti Zemesgrāmatā. Cilvēkiem ir īpašumi ar vēsturiskiem dokumentiem no deviņdesmitajiem gadiem vai pat Padomju Savienības laika. Viņi tur dzīvo, saimnieko, maksā nodokli, tomēr Zemesgrāmatas nav. Jāsaprot, ka jebkādu darbību vai darījumu ar īpašumu var veikt tikai tad, ja ir ierakstīts Zemesgrāmatā. Nevar pārdod vai dāvināt, ja nav sakārtoti dokumenti. Ko darīt? Jāvēršas pie speciālista - notāra vai jurista, kas meklēs risinājumu. Senie jeb vēsturiskie dokumenti ir tādi, kādi ir, un tos mainīt nevar, bet mums ar tiem jāstrādā šodien. Jāizanalizē un jāsaprot, vai dokumentu pietiek īpašuma tiesību sakārtošanai vai kaut kā trūkst. Šis ir brīdis, kad arvien vairāk cilvēku par to aizdomājas un sāk jautājumu risināt,” stāsta N. Bodnieks. Ja dzīves laikā to izdarīt tomēr nesanāk, īpašumu mantot var. Vien pēc tam jau mantiniekam jāsakārto īpašuma tiesības. “Tādi gadījumi ir. Baidīties nevajag, jāvēršas pie speciālista. Sliktāk nebūs, tikai labāk,” iedrošina N. Bodnieks.
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:
"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.
Reklāma