Alūksnes novada pašvaldība izstrādās lokālplānojumu nekustamajam īpašumam Alsviķu ielā 2, Alūksnē. Pašvaldība izmantoja pirmpirkuma tiesības un īpašumu šomēnes iegādājās, lai tur būvētu jaunas daudzdzīvokļu mājas. Lai arī nopirkts bez apgrūtinājumiem, tagad radies jautājums, vai nopirkta vienkārši zeme vai tomēr parks. Savu viedokli par pašvaldības plāniem pauž arī iedzīvotāji.
Ir parks vai nav?
Diskusijas par to aizsākās pirmdien Tautsaimniecības komitejas sēdē, kur lēma par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu, teritorijas robežu un darba uzdevumu apstiprināšanu. Deputāts Modris Lazdekalns vērsa uzmanību, ka teritorijā ir Septiņsimtgades parks. “Tāds uzraksts tur tiešām ir, bet vai tas ir parks, informācijas nav. Oficiāli parka tur nav. Statusa nav,” sēdē norādīja domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Tomsons. Deputāts Arturs Dukulis gan par parka esamību nešaubās, jo pats piedalījies tā veidošanā. “Toreiz visa Septiņsimtgades parka teritorija bija sadalīta pa saimniecībām un katrai saimniecībai stādīja savu koku grupu. Piemēram, es konkrēti stādīju egles. Tagad ir jautājums – nopirkām parku vai zemi? Tas, ka iepriekšējais īpašnieks par to nav rūpējies, ir cits jautājums,” teica A. Dukulis.
Alūksnes Septiņsimtgades parku Alsviķu ielā uzsāka veidot 1982. gadā, gaidot Alūksnes 700 gadu jubileju – stādīja kokus, izvietoja no granīta un metāla veidotu saules pulksteni, izraka dīķi un novietoja akmeni, kurā tēlnieks Ainārs Zelčs iekala uzrakstu “Alūksnei 700”. Parku atklāja 1985. gadā.
Institūcijas izvērtēs
Arī teritoriālplānotāja Aivita Māsēna atminējās, ka savā laikā parku izveidoja, bet dokumentācijā tas neparādās. Tādēļ kokus izvērtēs un lems, ko ar tiem darīt. Deputāts Aivars Fomins rosināja jaunceļamajām mājām dot nosaukumu, kas saistīts ar Septiņsimtgades parku. “Nav plānots veikt kailcirti vai visu nobuldozerēt. Viss iekļausies jaunajā labiekārtotajā teritorijā. Protams, jāņem vērā, ka tāda teritorija tur ir bijusi. Īpašumu izvērtēs 14 institūcijas, un katra dos savu atzinumu, kas ir saglabājams un kas nav,” norādīja D. Tomsons. Deputāts Modris Račiks vaicāja, kādēļ iepriekšējos teritorijas plānojumos ir ieraksts par Septiņsimtgades parku, ja nav nekādu lēmumu un dokumentu par to. “Tas būtu jāvaicā tiem, kuri tolaik parku veidoja un pārņēma,” piebilda A. Dukulis.
Deputāts Laimonis Sīpols neslēpa, ka ir ļoti daudz neskaidrību par īpašumu, ko pašvaldība ir iegādājusies. “Kādēļ jau pirms tam nevarēja tikt skaidrībā ar to visu, vai drīkstam pirkt vai nē. Nedēļas laikā pieņēma lēmumu par pirkšanu, nezinot, kas tālāk būs un kāds būs izvērtējums. Tas ir jocīgi,” teica L. Sīpols. D. Tomsons skaidroja, ka lēmums par pirmpirkuma tiesību izmantošanu bija jāpieņem piecu dienu laikā.
Nu gan. Te jau vienīgais kas nezin ko drīkst ir tikai Sīpola kungs. Lai iet savā fermā un sūdus šķūrē kā jau to darīja karjeras sākumā.
Tas ķiploks netika ievēlēts.viņš vietu nopirka pa5000€