Trešdiena, 28. janvāris
Kārlis, Spodris
weather-icon
+-10° C, vējš 3.58 m/s, A vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Alūksnes ugunsdzēsēji dosies uz mācībām Moldovā

Rīt  Latvijas Ātrās reaģēšanas vienība  dosies uz starptautiskām mācībām „CODRII 2011”, kuras norisināsies Moldovas Republikā no 27.augusta līdz 2.septembrim. Vienību ceļā pavadīs VUGD priekšnieka vietnieks pulkvedis Intars Zitāns. Vienība ceļā dosies arī divi Alūksnes ugunsdzēsēji – virsseržanti Valdis Bērziņš un  Ints Ratseps.

VUGD pārstāve Viktorija Šembele informē, ka saskaņā ar mācību scenāriju 25.augustā pulksten 04:30 Rumāniju satricina 7.5 balles (pēc Rihtera skalas) stipra zemestrīce, tās epicentrs atrodas 225 kilometrus no Kišiņevas. Zemestrīces rezultātā Moldovas Republikā tiek sagrauti nami, ir bojā gājušie, kā arī tūkstošiem cilvēku ir palikuši bez pajumtes, bojāta elektrības padeve, nedarbojas sakaru līnijas, ir bīstamo vielu noplūdes no ķīmiskajām ražotnēm, kā arī spēcīgi bojāti upju dambji un ūdens rezervuāri, applūdušas plašas teritorijas. Moldovas Republika nolemj lūgt starptautisko palīdzību katastrofas seku novēršanai.

Mācības piedalīsies vairāk nekā 1000 cilvēku no kopumā 32 valstīm, kā arī NATO, ANO un nevalstiskajām organizācijām. Latvijas vienība piedalīsies dažādu glābšanas darbu veikšanā. Mācības norisināsies septiņās dažādās vietās Kišiņevas reģionā.

Mācības rīko Moldovas Republikas Krīžu Situāciju Pārvaldīšanas ministrija sadarbībā ar Eiro – Atlantijas katastrofu likvidēšanas koordinācijas centru (EADRCC). To mērķis ir pilnveidot valstu spēju reaģēt katastrofu gadījumos un spēju efektīvi koordinēt katastrofu radīto seku novēršanas pasākumus.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri