Piektdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
weather-icon
+4° C, vējš 1.57 m/s, DA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Dējējvistām būs vēl divas jaunas mājas

8. maijā notiks divu jaunu dējējvistu novietņu atklāšana, kas ievērojami paplašinās uzņēmuma ražošanas plānus. Nākamais solis būs dējējvistu izmitināšana, un tad jau ražošanas process varēs sākties. Vienlaikus uzņēmums ieguvis jaunu oficiālu statusu — vairs nav klasificēts kā primārs lauksaimniecības uzņēmums, bet atzīts par olu produktu ražotāju.

“Pagājušajā gadā APF veica apjomīgu darbu, lai īstenotu ražošanas paplašināšanas plānus, proti, 2024. gada laikā tika uzsākta 4. un. 5. dējējvistu novietņu būvniecība, kas pašlaik tuvojas noslēgumam,” stāsta “APF Holdings” valdes loceklis un izpilddirektors Hermanis Dovgijs.

Plānots, ka jaunās novietnes palielinās olu ražošanas jaudu par 73 miljoniem olu gadā, kopējam apjomam sasniedzot 180 miljonus olu gadā. “Tātad, jaunās dējējvistu novietnes mums ļaus par aptuveni 60 % palielināt olu ražošanas jaudu, kas ir ievērojams panākums,” skaidro izpilddirektors.

Tāpat pagājušajā gadā APF nodeva ekspluatācijā jauno olu produktu ražošanas un noliktavu kompleksu Alūksnē. Šajā projektā ir ieguldīti vairāk nekā 2,9 miljoni eiro, un šogad janvārī jau tika uzsākta dažādu olu produktu ražošana biznesa klientiem – restorāniem, viesnīcām, pārtikas ražotājiem un citiem tā sauktā HoReCa (viesnīcu, restorānu un sabiedriskās ēdināšanas nozare – red.) segmenta uzņēmumiem. Attīstības plāns tika īstenots sadarbībā ar Lauku Atbalsta dienesta atbalstu 2,9 miljonu eiro apmērā.

“Tas sniedz iespēju paplašināt klātbūtni gan vietējā tirgū, gan eksporta tirgos, vienlaikus piedāvājot produktus ar augstāku pievienoto vērtību. “Alūksnes putnu ferma” attīstās par daudznozaru uzņēmumu, paplašinot arī olu proteīna produktu klāstu,” saka H. Dovgijs. Lūgts iepazīstināt ar jaunajiem produktiem, H. Dovgijs stāsta, ka APF gandrīz katru mēnesi ievieš jaunas produktu inovācijas. “Pagājušajā gadā uzsākām darbu sporta un veselības uztura produktu ražošanā, kopumā šajā virzienā investējot aptuveni 300 000 eiro. Šis ir potenciāli ārkārtīgi vērtīgs un augošs tirgus segments, kurā tagad zem “Fiteg2” zīmola APF piedāvā zinātniski pamatotus, augstvērtīgus olu proteīna produktus – olu baltuma proteīna pulveri, olu baltuma proteīna batoniņus un olu membrānas kolagēnu kapsulu veidā,” stāsta uzņēmuma pārstāvis. Šo produktu tirdzniecībai ieviesta arī jauna e-komercijas platforma.

“Pagājušais gads kopumā bija veiksmīgs un stratēģiski svarīgs, jo vienlaicīgi īstenojām apjomīgu attīstības plānu, kas “APF Grupu” no tradicionāla olu ražotāja padara par sazarotu pārtikas uzņēmumu, kā arī spērām izšķiroši svarīgus soļus, lai palielinātu ražošanas, pārstrādes un noliktavu jaudas. Tas dod pārliecību, ka mūsu iecere “APF Grupu” izveidot par inovatīvu un nozīmīgu olu produktu un pārtikas uzņēmumu ar reģionālu nozīmi tiek veiksmīgi īstenota,” vērtē “APF Holdings” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs.

OLAS “OLUKSNE”. Zīmola nosaukums sākotnēji tika veidots no diviem vārdiem – ola un Alūksne. Tikai vairākus gadus pēc tā izdomāšanas ražotāji atklājuši, ka “Oluksne” bijis arī Alūksnes senais nosaukums. Zīmolā ietilpst divu kategoriju olas – “Oluksne Premium” un “Oluksne”. Šīs olas dēj kūtī turētas vistas, tās ir marķētas ar ciparu “2”. “Oluksne Premium” ir augstākās kvalitātes olas, ko rūpīgi atlasījuši ražošanas speciālisti.

JAUNUMS

“FITEG2” olu baltuma proteīna batoniņi, kas gatavoti no labākās olu daļas: tīra olu baltuma proteīna, kas nodrošina gan enerģiju, gan vērtīgas uzturvielas. Tie pieejami vairākās garšās.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par “Dējējvistām būs vēl divas jaunas mājas” saturu atbild “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri