Malienas pagasta speciālā pirmsskolas izglītības iestāde “Mazputniņš” rīt svinēs svētkus un ciemos gaida tos, kas bērnudārzu izveidoja, saglabāja, kā arī kādreizējos darbiniekus un kolēģus.
Malienas pagasta speciālā pirmsskolas izglītības iestāde “Mazputniņš” rīt svinēs svētkus un ciemos gaida tos, kas bērnudārzu izveidoja, saglabāja, kā arī kādreizējos darbiniekus un kolēģus.
Svinību iemesls ir “Mazputniņa” 15 gadu jubileja. Svētki sāksies pulksten 15.00 bērnudārza zālē. Priekšnesumu sniegs “Mazputniņa” audzēkņi un darbinieki, bet pulksten 20.00 būs pasākuma saviesīgā daļa.
22.oktobrī aprit gads un viens mēnesis, kopš Malienā kādreizējā bērnudārza ēkā atvēra speciālo pirmsskolas izglītības iestādi. Tā vadītāja Ieviņa Āboltiņa atzīst, ka ir attaisnojusies bērnudārza izveidošana.
Ja pērn iestādē bija tikai 20 bērnu, tad tagad to skaits ir jau 36. “Mazputniņā” ir logopēdiskā grupa un grupa bērniem ar kustību traucējumiem. Daļa bērnu nakšņo diennakts grupiņā. Iestādē strādā astoņi darbinieki.
“Bērnudārzu apmeklē arī daži bērni, kam ir garīgās attīstības traucējumi, jo Alūksnes rajonā viņiem nav speciālas iestādes. Priecājamies, ka arī viņu attīstībā tomēr ir vērojams progress. Viņi mācās iekļauties sabiedrībā, attīsta saskarsmes prasmes, bet pārējie bērni mācās pieņemt tos, kas nav tādi paši kā viņi. Gribējām veidot speciālu, atsevišķu grupu bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem, bet telpas bērnudārzam nav īpaši plašas. Ja šāda grupa būtu, darbiniekiem būtu vieglāk strādāt, jo ar šiem bērniem pedagogam daudz ir jādarbojas individuāli,” spriež I.Āboltiņa.
Novembrī “Mazputniņā” atklātajā nodarbībā pulcēsies Alūksnes rajona pirmsskolas izglītības iestāžu muzikālie pedagogi. I.Āboltiņa atzīst, ka nākamgad ir iecere atkal rakstīt projektus, lai piesaistītu bērnudārzam finansējumu, kā arī meklēt sponsoru palīdzību no ārzemēm.