Otrdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva
weather-icon
+-6° C, vējš 0.89 m/s, Z-ZA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Alūksnes novada uzņēmēji brokasto ar pašvaldību

Šonedēļ Alūksnes novada pašvaldība uz tikšanos “Uzņēmēju brokastis” aicināja sava novada uzņēmējus, lai pārrunātu plānotos attīstības projektus, sniegtu informāciju par pašvaldības kapitālsabiedrībām un diskutētu par aktualitātēm.

Vajag popularizēt ne tikai darbu
Uz rīta kafiju un uzkodām pašvaldība uzņēmējus aicināja Alūksnes jaunajā viesnīcā “Bahnhofs Hotel”, ko izveidojuši Alūksnes uzņēmēji Jolanta un Mairis Arāji. Atsaucība no uzņēmēju puses varēja būt lielāka, tomēr viedokļu apmaiņa notika.
Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers sniedza ieskatu par pašvaldības budžetu un kapitālsabiedrībām, cenšoties izzināt uzņēmēju viedokli, vai pašvaldībai tās saglabāt savā īpašumā, vai arī pārdot, lai gūtu līdzekļus pašvaldības attīstības projektu īstenošanai. Tā kā pašlaik ir ierobežotas iespējas pašvaldībām saņemt aizņēmumus Valsts kasē, Dz. Adlers to saskata kā iespēju, lai gūtu finansējumu, piemēram, veselības veicināšanas centra projekta īstenošanai. No uzņēmējiem izskanēja ierosinājums vērtīgāko kapitālsabiedrību pārdot pēdējo.
Demonstrējot prezentācijas videomateriālu par Alūksnes novada lielākajiem uzņēmumiem un zemnieku saimniecībām, klātesošie ierosināja, veidojot šādas īsfilmas, noteikti iekļaut informāciju arī par, piemēram, Alūksnes slimnīcu, vietu pieejamību bērnudārzos, kultūras un atpūtas iespējām, kas apliecinātu, ka Alūksnes novadā ir ne tikai darba iespējas, bet arī pievilcīga dzīves vide, sociālā drošība un 24 stundu neatliekamā medicīniskā palīdzība, brīvā laika pavadīšanas iespējas, kas arī nav mazsvarīgi.

Gaida uzņēmēju idejas
Pašvaldības Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite stāstīja par lielākajiem projektiem, kas jau īstenoti, kā arī tuvākajām iecerēm. Tās saistās ar uzņēmējdarbības attīstību Rūpniecības ielā, Tālavas ielas remontu un bijušās kodolraķešu bāzes teritorijas attīstību Zeltiņu pagastā.
Viņa uzsvēra, ka pašlaik, apgūstot Eiropas fondu finansējumu un īstenojot kādu no pašvaldības iecerēm, katrā projektā pretim jābūt viena vai vairāku uzņēmēju investīcijām tādā pašā apjomā, cik iegulda pašvaldība, ko ne vienmēr ir viegli īstenot, tomēr Alūksnes novadā ir vairāki labi piemēri, kā izveidotās industriālās teritorijas Jaunlaicenē un Rūpniecības ielā.
A. Prižavoite arī rosina novada uzņēmējus vērsties pašvaldībā ar savām idejām projektu īstenošanai, jo Alūksnes novadam vēl ir iespēja tā dēvētajā Latgales programmā apgūt ap 500 000 eiro, bet kā vienam no reģionālajiem centriem – vēl vismaz miljonu eiro. “Varam īstenot vienu lielu vai vairākus mazus uzņēmēju projektus – nāciet uz pašvaldību par to diskutēt,” rosina A. Prižavoite.
Vienojās, ka nākamā šāda pašvaldības tikšanās ar uzņēmējiem būs janvārī.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri