Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Svētdien visi uz Latvijas čempionātu triatlonā !

Alūksnē sāk iedibināties triatlona sacensību tradīcija, jo šovasar, otro gadu pēc kārtas, tās norisināsies jau 12. jūnijā, svētdienā. Sacensību centrs atradīsies Alūksnes Pilssalas pludmalē, distances līdzīgi, kā pagājušajā gadā, būs Pilssalas teritorijā un ap to, velobraukšanas disciplīnā distance vedīs uz peldēšanas vietu “Zirgu dzirdinātava” un atpakaļ. Šis būs ceturtais kausa posms no 10 paredzētajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās sākusies

Pašlaik notiek pieteikšanās, gaidīti aptuveni 100 dalībnieki. Būs arī labākie Latvijas triatlonisti – gan vīri, gan dāmas. Sacensības kā iesildīšanos un treniņus izmantos arī tie, kuri trenējas “dzelzs vīru” sacensībām, kurās piecus kilometrus veic peldus, 180 kilometrus brauc ar velosipēdu un beigās vēl skrien maratonu.

Aicināti mazie alūksnieši

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms pieaugušo starta laipni aicināti visi mazie alūksnieši “bērnudārznieki”, kuri dzimuši 2014. gadā, un jaunāki. Viņiem paredzēts īpaši jautrs pasākums – simboliskā duatlona distance pulksten 11.30. Posmu veiks, skrienot pa pludmales krastu, un riteņbraukšanas posmā varēs mīties gan ar savu divriteni, trīsriteni, gan “Dip Dapu”, galvenais – neaizmirst ķiveri! Distance – apkārt servisa ēkai, un visi tiks pie piemiņas balvām.

Aicina just līdzi

Galvenais sacensību sākums būs pulksten 12.00, kad peldētavā starta signālu dos sportistiem sprinta distancē, Latvijas čempiona titula izcīņai. Būs jāveic 750 metri peldus, 20 kilometri jānobrauc ar velosipēdu un jāskrien pieci kilometri. Skatītāji aicināti just līdzi sacensību dalībniekiem Pilssalā, vērojot startu no laipām. Laba skatīšanās vieta būs pie “Velo ostas”, varēs redzēt, kā sportisti brauc ar velosipēdiem un pēc tam skrien. Starts un finišs Pilssalā. Līdzjutējiem un dalībniekiem darbosies kafejnīcas, un bērniem būs rotaļu telts, ģimenes aicinātas atpūsties šo svētdien Pilssalā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc tam – uz supersprintu

Pulksten 13.45 startēs supersprinta distances dalībnieki, kur salīdzinoši īsā distance ir ideāla iesācējiem (Tautas klase), jauniešiem vecumā no 14 līdz 17 gadiem un senioriem. Supersprinta ietvaros notiks arī stafete, kur trīs cilvēku komanda startē un katrs dalībnieks veic vienu triatlona disciplīnu – peldot 375 metrus, otrs – braucot ar velosipēdu 10 kilometrus, trešais – skrienot 2,5 kilometrus. Tas paredzēts tiem, kuri nav tik spēcīgi kādā no disciplīnām, izvēloties komandas – ģimenes vai draugu starpā sev piemērotāko.

Pēdējie – atkal bērni

Pēdējais starts paredzēts pulksten 15.00 bērnu grupai vecumā 9 – 11 – 13 gadi. Viņiem būs jāveic 100 metri peldus, velobraukšana – pieci kilometri un jānoskrien viens kilometrs Pilssalas teritorijā. Ja ūdens temperatūra nebūs atbilstoša bērnu peldēšanai, to bērniem aizstās ar skriešanu. Jāatgādina, ka ļoti veiksmīgi šajā distancē pagājušajā gadā startēja Ariana Kodaļeva un Linda Elizabete Brilte.

Dalība bez maksas

Organizatori īpaši aicina arī Alūksnes novada iedzīvotājus izmēģināt savus spēkus šajā sporta veidā, jo īpaši tādēļ, ka viņiem dalība individuālajos startos ir bez maksas.

Sīkāku informāciju par sacensībām un pieteikšanos iespējams atrast “Triatlons.lv” mājaslapā.

Balvas laureātiem jau otro gadu pēc kārtas izgatavos mūsu novada keramiķis Uģis Puzulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.