Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Sporta dzīve atkal izkustas

Foto: no arhīva

Ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi – ievērojot nosacījumus, var rīkot nekontakta sporta nodarbības grupās līdz 25 cilvēkiem. Līdz ar to darbību atsākusi Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skola, un notiek individuālie treniņi. Kā tie tagad norisinās, stāsta Alūksnes un Apes novadu sporta un treniņu organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta skolā atsākti treniņi

Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Līga Tomsone:
“Tagad nodarbībās jānodrošina dezinfekcijas līdzekļi un, pats galvenais, divu metru distances ievērošana jebkuros apstākļos – gan telpās, gan ārā. Ļoti grūti to ievērot iekštelpās un ģērbtuvēs. Arī bērni ir izslāpuši pēc treniņiem, kompānijas un vismazākajā pauzē grib satuvoties un komunicēt. Lielākie jau ir pieraduši pie šiem apstākļiem, grūtāk ir ar mazajiem, kuriem treniņš ir būšana kopā ar draugiem un rotaļas, nevis smagas fiziskas slodzes.
Esam ar basketbola treneriem izrunājuši, ka telpās vairs neejam, jo sezona noslēgusies – treniņi notiek ārā, uzturot vispārējo fizisko formu. Futbolā un basketbolā treniņos ir atļauts lietot bumbu. Pozitīvi, ka visi var vienu bumbu spert un driblēt, bet pietuvoties gan nedrīkst. Treneri var veikt vismaz kaut kādus vingrinājumus.
Biatlonā treniņi notiek kā līdz šim, tagad ir atļauta šaušana. Viņi skrien, brauc ar skrituļslēpēm un velosipēdu. Šo sporta veidu vismazāk skāra ierobežojumi. Vissliktāk klājas džudistiem, viņiem nevar būt kontakts ar sparingpartneri, tādēļ viņi uztur tikai vispārējo sportisko formu. Vieglatlēti trenējas stadionā un ierastajā režīmā.
Ir vecāki, kuriem situācija vēl nešķiet droša, viņi nelaiž savus bērnus uz treniņiem – atbalstām arī šo izvēli. Esam iepazīstinājuši bērnus ar noteikumiem, arī treneri visu laiku tos atgādina. Gaidīsim atvieglojumus, kad atļaus rīkot nelielas sacensības, uzturēsim sevi labā fiziskajā formā. Ceram, ka vasarā atļaus nometnes, vismaz dienas, tepat pilsētā.”

Cer, ka “Vaidavas kauss” notiks

MTB maratona un Apes motokrosa “Vaidavas kauss” organizators Mairis Levans:
“Tikai kā iespējamos variantus mēs varam šobrīd izskatīt pasākumu norisi, jo nevaram pateikt, ka tā būs. Mums plāni jāmaina visu laiku, atkarībā no tā, ko saka valdība un sporta federācijas konkrētajā brīdī. Ir skaidrs, ka MTB maratona Alūksnes posms maijā nevarēja notikt, tādēļ pārcelts uz 26. jūliju. Šobrīd ceram, ka tas varēs notikt. Seriāls sāktos 5. jūlijā ar posmu Talsos, Alūksnes posms būtu otrais. Tādi ir mūsu šī brīža plāni, bet, ja ierobežojumi paliks spēkā, tad aizvadīt sacensības nebūs reāli.
Ja atļaus sacensības kaut pāris simtiem, meklēsim jaunus un netradicionālus veidus, kā tās aizvadīt. Ceru, ka tagadējie atvieglojumi neradīs negatīvu tendenci, un jūnijā noteikumus vēl atvieglos. Mūsu seriāla draugi – organizatori Igaunijā un Lietuvā – arī cer, ka tajās valstīs jūnijā un jūlijā atsāksies sporta dzīve.
Līdzīgi ir ar “Vaidavas kausu”, bet tā norise šķiet reālāka, esam pārcēluši uz 30. augustu. Sporta funkcionāri runā, ka motokross ir sporta veids, kas varētu notikt bez skatītājiem. Tas mūs neapmierina, jo tad negūsim līdzekļus no ieejas maksas, lai segtu organizatoriskos izdevumus. Nevienām sacensībām šobrīd nav sponsoru. Tomēr saskatām variantus, jo Apes mototrase, iespējams, ir vienīgā Eiropā, kur sacensības varētu skatīties kā āra kinozālē, vērojot to no mašīnām, kas atrastos pļavās pie trases. Pašreiz domājam par dažādiem variantiem. Ļoti gribas Apes “Vaidavas kausa” tradīciju saglabāt, kaut vēlākā rudenī aizvadīt – 46 gadus tas vienmēr ir noticis.” 

Gaida novada sacensības

Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris:
“Esmu apsekojis visus mūsu novada pašvaldības sporta objektus, un ir prieks par sadarbību un noteikumu precīzu izpildi. Visur ir informācijas plāksnītes ar norādēm, kā uzvesties. Patīkami bija redzēt, ka cilvēki atkal ir aktīvi: spēlē futbolu, met basketbola soda metienus, daži vingroja uz stieņiem. Diezgan daudz cilvēku redzam, skrienot gan ielās, gan sporta objektos. Ir sagatavoti arī āra volejbola laukumi. Aicinu ievērot visus noteikumus un distancēšanos.
Ceru, ka pēc 9. jūnija atļaus rīkot sacensības līdz noteiktam skaitam dalībnieku. Tas ļautu notikt solītajai parka skrējiena sērijai, kaut vai reizi divās nedēļās, turpinoties līdz septembrim. Tas ļautu arī “palaist” orientēšanās seriālu. Vislielākās bažas ir par lielajiem pasākumiem “Katrīnas kausu”, ūdens motosportu, futbola kausa izcīņu, vieglatlētikas sacensībām, kur pulcējas ļoti liels dalībnieku un skatītāju skaits. Ļoti gaidām iespēju realizēt vismaz tautas sporta sacensības, jo Igaunijā jūlijā  atļaus sacensības ar 1000 dalībniekiem. Noteikti tas nebūs skriešanas seriāls “Stirnu Buks” ar 3500 dalībnieku, bet ir cerība uz maza mēroga sacensībām.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacentīsies pludmales volejbolā

Apes novada sporta darba organizators Juris Ozoliņš:
“Tagad ārā individuāli trenējas sporta skolas audzēkņi. Zālē mēs neejam trenēties. Šajās dienās uzlikšu pludmales volejbola tīklus, jo ir pieprasījums spēlēt. Sacensības gan nav atļautas, tādēļ izmantosim tikai treniņiem. Kļūstam mazliet drošāki, var trenēties strītbolā, spēlēt tenisu, puiši darbojas futbola laukumā. Fitnesa grupu nelaižam zālē, jo vajadzīga dezinfekcija un apkopējs, kurš to dara, tāpēc viņi trenējas svaigā gaisā. Jūnija sākumā plānotas pludmales volejbola seriāla sacensības. Esmu optimists, ceru, ka tās varētu notikt. Ja nē, pārcelsim uz vēlāku laiku.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.