Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Spēcīgākā komanda valstī

Pēc ierobežojumu atcelšanas arī Latvijas Alternatīvajā basketbola līgā (LABL) noslēgusies ilgā sezona un ceļojošo kausu ieguvis fināla spēļu sērijas uzvarētājs. Šogad šis notikums ir īpašs, jo par čempioniem kļuvusi basketbola komanda “Alsviķi/Steelconstructor”. Jāteic, šis ir īpašs notikums arī Alūksnes novadam, jo ceļojošais kauss, uz kura rotāsies arī mūsu novadnieku vārdi, gadu glabāsies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Par patiešām nozīmīgo notikumu un pieredzi sportā savu viedokli pauž komandas komandas menedžeris, alūksnietis Kristaps Marķitāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms septiņiem gadiem komandā “Alsviķi” lielākā daļa spēlētāju bija no Alūksnes novada un spēles aizvadīja Alūksnes basketbola čempionātos. Tolaik pretimnākošu soli spēra uzņēmējs Ritavars Gusts, kurš pirmais atsaucās uz aicinājumu komandai palīdzēt, nopērkot vienotas komandas formas. Tomēr komanda sāka domāt par attīstību.

Kad Alūksnē guva vairākas uzvaras pēc kārtas, pretinieku komanda “4Plus” nokomplektēja spēcīgu, labu komandu, kurā spēlēja tajā laikā labākie Valmieras puiši. Tāpēc arī pirmsākumos komandai “Alsviķi” pievienojās Mārtiņš Pētersons un Arturs Lūsis no Gulbenes. “Arturu ar Alūksni saista radniecīgas saites, bet Mārtiņš ir ilggadējs draugs lielai daļai komandas biedru. Līdz ar to komanda sāka komplektēties ar basketbolistiem, kuri nav vietējie. Papildinājumi bija nepieciešami, jo etniskie alūksnieši no komandas lēnām atbira. Komandā parādījās aizvainojumi, pārmetumi, ka tiek spēlēts mazāk, kāpēc tāds M. Pētersons spēlē vairāk, bet kāds cits – mazāk. Protams, arī no novada izskanēja pārmetumi – kas tā par Alsviķu komandu? Tur ir svešie.

Bet vai tad “Cēsu alu” dzer tikai cēsnieki? Vai “Rīgas Dinamo” spēlē tikai rīdzinieki? Tādā ziņā paldies Ingrīdai Sniedzei un Marinai Ramanei, kuras vienmēr ir spējušas to uztvert, saprast pareizi un ir atbalstījušas. Cik tad ir tādu amatierkomandu, kas spēlē ar pagasta nosaukumu? Kas spēj ne tikai vietējā, bet arī valstiskā līmenī iznest pagasta, arī novada vārdu plašāk,” stāsta komandas menedžeris Kristaps Marķitāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laika gaitā komandā palika spēcīgākie novadnieki – Kārlis Mediss, Niks Gaigalietis, Kaspars Paegle. Papildinājums – Alūksnes Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi Mairis Kļava, Jānis Krastiņš, Lauris Bērziņš. Tad komanda izveidojās par vienotu un draudzīgu komandu. “Tika savākti labākie tolaik spēlējošie alūksnieši, un līdz šim tā ir,” uzsver K. Marķitāns.

Vairāk lasi laikraksta “Alūksnes un Malienas Ziņas” 21.jūlija numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.