Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Rastorgujevam ceturtā vieta sezonas pirmajās Pasaules kausa sacensībās

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Zviedrijā Pasaules kausa pirmā posma 20 kilometru individuālajā distancē pieļāva tikai vienu kļūdu šaušanā un izcīnīja ceturto vietu, kas šajā distancē viņam ir atkārtots labākais rezultāts karjerā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar 15.numuru startējušais Rastorgujevs vienīgo kļūdu pieļāva pēdējā ugunslīnijā un finišā bija līderis, tomēr beigās viņu apsteidza vēl trīs biatlonisti. Distancē vēl ir apmēram trešā daļa no 104 dalībniekiem, bet neviens no šiem sportistiem nevar apsteigt Rastorgujevu.

Uzvaru izcīnīja Romans Rēss, kurš arī kļūdījās pēdējā šaušanā, vācietim finišējot 51 minūtē un 27,2 sekundēs. Otrais ar 12,1 sekundes deficītu bija viņa tautietis Justus Strelovs, kurš arī neaizvēra vienu mērķi un zaudēja 12,1, sekundi, bet trešo vietu guva divas soda minūtes iekrājušais norvēģis Jūhanness Tingness Bē, kurš zaudēja 25 sekundes.

Rastorgujevs no labāko četrinieka atpalika 4,1 sekundi, bet uzvara bija 29,1 sekundes attālumā.

Ceturto vietu 20 kilometru klasikā Rastorgujevsizcīnīja arī 2012./2013.gada sezonā Sočos.

Jau ziņots, ka sievietēm 15 kilometru distancē Sanita Buliņa ieņēma 57.vietu, Annija Sabule bija 76., bet Sandra Buliņa – 90.pozīcijā.

Trešdien sievietes veiks 4×6 kilometru stafeti, bet dienu vēlāk 4×7,5 kilometru stafetē sacentīsies vīrieši. Piektdien sievietes sacentīsies sprintā, sestdien sprinta sacensības būs vīriešiem, bet svētdien notiks iedzīšanas sacensības.

Šosezon Pasaules kausa seriālā būs deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.