Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pirmo reizi sacenšas Liepnā (papildināts)

Sestdien Liepnā pirmo reizi norisinājās ziemas motokorosa un motoskijoringa sacensības, ko uzņēmās rīkot vietējais iedzīvotājs Kaspars Bogomols. Liepna kā ceturtā posma norises vieta Latvijas skijoringa čempionātam, Latvijas kausam un Latvijas junioru čempionāta izvēlēta, jo Alūksnes novadā joprojām ir ziema, bet citviet Latvijā ir atkusnis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepna nebija iekļauta sacensību plānā. Tas, ka sacensības te varētu notikt, tapa zināms vien pirmdienas vakarā, stāsta K. Bogomols. “Sniega ir daudz un trases segums ir gatavots jau līdz ar pirmajām sniega pārslām kopš rudens. Sacensības gan nebija paredzētas, tā bija treniņu trase dēlam un citiem vietējiem sportistiem. Esam lepni, ka pašu spēkiem gatavotajā un uzturētajā trasē varēja notikt tik nopietnas sacensības kā Latvijas čempionāts. Sagatavošanās procesā laika apstākļi mūs nelutināja nemaz – visi traktordarbi norisinājās plus grādos un ik pa laikam pat lietus uzlija, kas ziemā šeit nav bieža parādība. Tomēr līdzcilvēku atsaucība un laika apstākļu prognoze sevi attaisnoja. Pasākums izdevās. Viss bija pat labāk, kā cerēts. Dalībnieki teica tikai labu. Ja piedāvās, iespējams, sacensības Liepnā notiks arī nākošgad,” saka K. Bogomols.

Startē liepnenieši

Sacensībās skijoringa klasēs piedalījās 132 sportists, bet motokrosa klasēs – 98. Kā saka K. Bogomols – tas ir ļoti daudz. Startēja arī vietējie. Liepnenietis Aigars Pugejs “KBR MX1” klasē ieguva 14.vietu, bet K. Bogomola dēls Reinis Bogomols startēja Kvadri Open klasē un kopvērtējumā ieguva 13.vietu. “Ierastais sacensību motocikls salūza, tomēr vēlme piedalīties bija liela, tādēļ viņš pats nedēļas laikā sagatavoja sacensībām veco mazo 150cc mocīti. Cīņa bija sīva, Reinis vienubrīd bija pat 5.vietā, bet tehniskās ķibeles liedza cīnīties par labāku rezultātu,” saka K. Bogomols.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz tiekas Liepnā

Krosā ar radzēm MX1 klasē Jurijs Kovgers ieguva 5.vietu, Everts Krišs Rikveilis 2.vietu MX 50 klasē, Indulim Kārkliņam 4.vieta krosa ar radzēm MX2 klasē, apeniešiem Pēterim Jegorovam 9.vieta krosā ar radzēm MX1 klasē, Ralfam Mellītim MX65 klasē 5.vieta, Dāvim Smarodam – MX65 klasē 6.vieta, Andrim Fiļipovam MX65 klasē 8.vieta. K.Bogomols ir priecīgs, ka sacensībās piedalījās dalībnieki no dažādām Latvijas vietām. “Ļoti gribējās visiem parādīt mana dēla aizraušanos, kuras dēļ mēs daudz laika pavadām garāžā un nedēļas nogalēs bieži vien esam prom no Liepnas, tuvākā vai tālākā vietā satiekoties ar sportistiem, kas šoreiz atbrauca pie mums,” saka K. Bogomols.

Sacensības organizēja Latvijas skijoringa federācija, Latvijas motosporta federācija un Alūksnes novada pašvaldība. Būtisks bija vietējo atbalsts, palīdzēja zemnieku saimniecības “Palāsītes”, “Plešulauzi”, “Kavaci”, “Avoti”, “Kadiķi M.A.”, “Kotiņi”, uzņēmumi “ATT Skinefs” un “TD&A Moto”, SIA “ARD EOLTAS” Balvu filiāle, zemessardze, Gunita Kaņepe un Kaspars Zučiks. K. Bogomols saka paldies visiem atbalstītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Luīze Vīksna (LaMSF) norāda, ka neskatoties uz to, ka šis sacensību posms norisinājās vienā no tālākajiem Latvijas reģioniem, tajā bija ieradušies ļoti daudz sportisti, kuri katrs savā klasē cīnījās par uzvarām. Liepnā laikapstākļi bija ideāli, spīdēja saule, termometra stabiņš rādīja no rīta -5 līdz -2 grādus pusdienlaikā, sniega segums trasē perfekts un sportisti priecīgi par lieliski aizvadīto posmu. Arī trases izveidotājs ir gandarīts par aizvadīto nedēļas nogali viņa gatavotajā trasē.

Sarunā ar Kvadri ATV 4×4 klases uzvarētāju Ronaldu Rami, viņš pastāstīja šis viņam bijis samērā agrs sacensību rīts, jo bija salīdzinoši tāls brauciens līdz trasei. “Nokļūstot galā punktā – tāda ziema, kādu Latvijā nebiju redzējis. Alūksnē, braucot ārā no DUS, bija jāskatās nevis ap krūmiem vai mājas stūra, bet ap augstām sniega grēdām. Sajūtas lieliskas,” stāsta Ronalds un turpina “pabraucot 30 km tālāk aiz Alūksnes, nonācām Liepnā. Skijoringa sportistiem sacensības notika pilnā sparā. Mēs tikmēr devāmies apskatīt trasi. Segums perfekts, tik labi uzsaldētu trasi sen neatceros. Pirmajā acu uzmetienā šķita, ka tā ir ļoti šaura un tāda, kā mēs sportistu valodā sakām – “vingrojamā”, bet vēlāk braucot braucienus, nemaz tik šaura tā nebija. Ja pietika meistarības, tad varēja arī apdzīt. Liels paldies Kasparam Bogomolam par trases izveidi,” saka Ronalds. Runājot par braucieniem, kopumā sportistam veicās ļoti labi. “Pirmo reiz sanāca startēt 90 grādos no starta taisnes. Tas deva ļoti lielas priekšrocības tiem, kas bija kopvērtējuma līderi. Abus startus izdevās izvirzīties pirmajā pozīcijā, kuru arī braucienu turpinājumā spēju noturēt. Aizvadīju divus stabilus braucienus, bez kļūdām un liela stresa, kas bija galvenais uzdevums, jo trase bija šaura un līkumota. Kopumā man ir liels prieks par šī gada ziemas motokrosa sezonu tāpēc, ka vispār kaut kas notiek,” tā Ronalds Ramis.

Latvijas čempionāta ziemas motokrosā ceturtā posma TOP3:

Kross ar radzēm MX1 klasē:

 1. Grigorii Laguta (“KTM Motofavorīts”)
 2. Dāvis Kurmis (“Saules Sporta klubs”)
 3. Leons Kozlovskis (“MX Ādaži”)

Kross ar radzēm MX2 klasē:

 1. Valters Logins (“CAMK Latgale”)
 2. Valters Lesničenoks (privāti)
 3. Edgars Upītis (“Gulbenes Moto”)

Kross bez radzēm MX1 klasē:

 1. Raivis Eikmanis (“Rambas R”)
 2. Edgars Siliņš (“Motosports RT”)
 3. Arvis Grāmatnieks (privāti)

Kross bez radzēm MX2 klasē:

 1. Roberts Lapa (“MX Ķekava”)
 2. Raivis Zolmanis (“Saldus motoklubs”)
 3. Sandis Čalpa (“VV Moto Racing Team”)

MX 50 klasē:

 1. Aleksa Mauriņa (“F.F.F. Sporta klubs”)
 2. Everts Kriss Rikveilis (“MK Ape”)
 3. Valters Jurčenko (“IK Auseklis motoklubs”)

MX65 klasē:

 1. Raivo Krūmiņš (“Kalsnava MB”)
 2. Kristians Baltus (“Rambas R”)
 3. Ričards Jurčenko (“IK Auseklis motoklubs”)

MX85 klasē:

 1. Artūrs Platačs (“Kalsnava MB”)
 2. Rems Šarovs (“CAMK Latgale”)
 3. Toms Audijanovs (“CAMK Latgale”)

Kvadri 50 klasē:

 1. Bruno Strautmanis (privāti)
 2. Mārtiņš Mauriņš (“F.F.F. Sporta klubs”)
 3. Bruno Freivalds (privāti)

Kvadri Juniori klasē:

 1. Mairis Vasiļenko (“Gulbene Moto”)
 2. Līva Zuze (privāti)

Kvadri Open klasē:

 1. Mārtiņš Toms Puķītis (“Mārupes AMK Bieriņi”)
 2. Dāvis Ciršs (“MX Ādaži”)
 3. Agris Neija (“Gulbene Moto”)

Kvadri ATV 4×4 klasē:

 1. Ronalds Ramis (privāti)
 2. Andris Ciršs (“MX Ādaži”)
 3. Armands Laptiks (privāti)

Foto: no organizatoru albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.