Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Novadnieks Edgars Bertuks izcīna sudraba medaļu

MEDAĻA. Edgars Bertuks, Jānis Kūms un Mikus Žagata pēc finiša laimīgi par izcīnīto bronzas medaļu Elites stafetes komandām. Foto: orientēšanās klubs “Alūksne”

Teju 700 dalībnieku kuplā skaitā 4. un 5. septembrī Ērgļos aizvadīja Latvijas čempionātu vidējā distancē un stafetē. Orientēšanās klubs “Alūksne” arī veiksmīgi iesaistījās cīņā par godalgām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bezkompromisa sacensība

Vīru elitē vidējā distancē uz starta stājās 32 dalībnieki, starp kuriem bija gandrīz visi Latvijas spēcīgākie orientieristi. Cīņā par zeltu iesaistījās arī Alūksnes kluba pārstāvis, pasaules čempions, novadnieks Edgars Bertuks, kurš distances sākumā bija priekšā uzvarētājam Mārtiņam Sirmajam, taču pēc kļūdām distances vidusdaļā atkāpās uz 2. vietu finišā. Jānis Kūms ieguva augsto 7. vietu. Vēl bronzas godalga Alūksnes kluba jaunpienācējam Guntim Arnicānam V50 grupā.

Jāatzīmē arī Līvas Veļķeres 5. vieta SA grupā, tāpat Raivja Kalniņa un Māra Vabulnieka iegūtās 6. vietas attiecīgi V45 un V55 vecuma grupā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrajā dienā ļoti atzīstamu sniegumu nodemonstrēja vīriešu Elites stafetes komanda (Mikus Žagata, Jānis Kūms un Edgars Bertuks), kuri bezkompromisa sacensībā kļuva par bronzas medaļu laureātiem no vairāk kā 20 spēcīgākajām Latvijas komandām.

Sarežģīts apvidus

“Pēc ļoti ilga pārtraukuma sacensības notika Ērgļu pusē, un tas bija nezināms apvidus, uz ko mēs, kluba orientieristi, braucām. Tas mazāk bija ierastais mežs, vairāk krūmu un cirsmu. Sarežģīts, ar neizteiktām reljefa formām. Ar grūtu caurejamību, salīdzinot ar apvidiem, kurā trenējamies jau no pavasara. Nojausma bija, kas tur sagaida, tādēļ vienu treniņu aizvadījām tepat, ļoti līdzīgā vidē. Šajās sacensībās orientieristam bija jābūt ļoti labai prasmei noturēt virzienu, jo bija ļoti tehnisks un nepārredzams apvidus. Uz čempionātu no mūsu kluba devās labākie, vairāk sagatavotie. Bijām 13 cilvēku komanda, kura startēja dažādās vecuma grupās un stafetē,” par sacensībām stāsta kluba vadītājs Vilnis Veļķeris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nav orientēšanās pulciņa

Vidējā distancē bija daudz kontrolpunktu, bieža virziena maiņa un liels skriešanas ātrums, bet vēl jātiek galā ar karti un apvidu. V. Veļķeris priecājas par mūsu pasaules čempiona E. Bertuka sniegumu stafetē, kurš ar savu pieredzi un prasmi nenodrebēt, skrienot pēdējo etapu un iesaistoties cīņā par trešo vietu, jau no paša starta prata aizvadīt augstā līmenī visu distanci un atnest godalgu Alūksnes klubam. Par to pats sportists bija ļoti priecīgs, gan arī gandarīts par savu fizisko sagatavotību, ka viss izdevies.

V. Veļķeris ir ļoti apmierināts ar orientieristu uzrādītajiem rezultātiem un kluba reitingu kopvērtējumā. Tajā pašā laikā paužot nožēlu, ka Alūksnes sporta skolā nav orientēšanās pulciņa vai grupas, kas audzinātu jauno maiņu, vairāk vecāki, kuri paši nodarbojas ar šo sporta veidu, ievelk tajā savus bērnus un draugus. Kādu brīdi bijis “caurums” izcīnītajās medaļās stafetē, bet šogad laimīgi atgriezušies pie godalgām. Paldies vecākiem, kuri savas atvases cenšas iesaistīt un ieinteresēt šajā sporta veidā!

Noslēgs sezonu

Pēc nedēļas Alūksnes klubs rīkos novada čempionātu, kas būs pagarinātais sprints un orientēšanās seriāla “Horizonts” noslēgums, šīs sacensības ņems vērā kopējā ieskaitē. Plānotais norises laiks ir 21. septembris. Sākumskola un sporta skolas angārs būs sacensību centrs. Trase, iespējams, virzīsies uz stacijas pusi, uz Dores muižas apvidu, vai ieies pilsētā, to organizatori vēl tur noslēpumā. Čempionāts būs atklātais, lai pašmāju sportistiem būtu interesantāk un kuplāks pulks dalībnieku. Sacensību starts būs atvērts ilgāk, lai cilvēki mierīgi pēc darba varētu atbraukt. Organizatori plāno piesaistīt Gulbenes, Balvu un, iespējams, arī Smiltenes novada orientieristus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.