Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Meža dienās” iestādītas ciedru priedes

Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas darbinieki kopā ar pašvaldības aģentūras “Spodra” darbiniekiem Tempļakalnā šonedēļ iestādījuši 68 ciedru priedes, šādā veidā atjaunojot koku stādījumus Tempļakalna parkā, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tempļakalna parks ir ievērojams un nozīmīgs, taču pēdējā laikā arvien vairāk un vairāk tiek novērota skaisto parka egļu bojāeja, un tā iemesls nav nekas cits kā astoņzobu mizgrauzis, kurš ir viens no lielākajiem un izplatītākajiem draudiem tieši parastai eglei. Šī vabole eglei nodara neatgriezeniskus bojājumus, kuru rezultātā koks nokalst neilgā laika posmā. Aizvadītajā ziemā teritorijā starp Balto krustu, Līko bērzu un skatu torni nācās izzāģēt astoņzobu mizgrauža bojātās egles, kuru vietā nu iestādīti kopā 68 koku stādi – 10 Korejas ciedru priedes un 58 Eiropas ciedru priedes. Jaunā ciedru priežu aleja Tempļakalna parkā nākotnē kalpos kā atpūtas un pastaigu vieta parkā,” skaidro Aiga Mūrniece, Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas ainavu arhitekte.

Stādījums ierīkots Latvijas Pašvaldību savienības projekta “Meža dienas 2022 – pašvaldību labiekārtošanas darbi parkos un izpratnes par mežu veidošana sabiedrībā” ietvaros. Projekta attiecināmās izmaksas (priežu stādi) ir 1194 EUR, ko finansēja Meža attīstības fonds.

Projekta mērķis ir izglītot sabiedrību par meža apsaimniekošanu, koku nozīmi ainavā un parku arhitektūrā. Ar projekta palīdzību Latvijas sabiedrība tiek aicināta pievērst uzmanību parku, aleju, koku rindu, dendroloģisko stādījumu stāvoklim un palīdzēt risināt labiekārtošanu, kā arī meža apsaimniekošanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.