Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Liezērē aizvadīts Ziemas motokross un motoskijoringa 2. posms

Sestdien, 29. janvārī Madonas novadā, Liezērē tika noskaidroti Latvijas čempionāta, Latvijas kausa, Latvijas Junioru čempionāta ziemas motokrosā un motoskijoringā otrā posma uzvarētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaistā ziemas diena pulcēja dalībniekus no visas Latvijas. Liezērē laikapstākļi lutināja kā sportistus, tā līdzjutējus un posma organizatorus. Visas dienas garumā spīdēja saule, laiks bija skaists un atbilstošs labām ziemas motokrosa sacensībām.

Krosā ar radzēm MX1 klasē otro vietu izcīnīja pieredzējušais motokrosa meistars

Leons Kozlovskis (“MX Ādaži”). Viņš pastāstīja, ka šogad plānotais Francijas posms gar pludmali ir pārcelts, tāpēc nolēma startēt Latvijas čempionātā ziemas motokrosā ar radzēm. “Smilšu trasē treniņus esmu aizvadījis daudz, bet ar radzēm nebiju braucis kādus 3-4 gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gribēju atkal izjust sacensību garšu un Liezērē to noķēru, viss ir ļoti labi. Atkal ir kaut kas interesants, cita braukšanas tehnika – vasaras braukšanu šeit nevar salīdzināt ar ziemas, jo ir cits ātrums un specifika. Izbaudīju sacensības, šeit startēju ar citiem sportistiem, kuri brauca ātrāk nekā, piemēram, vasarā. Trase bija laba, tā gāja pa pļavu. Nebiju kādu laiku braucis ar motociklu, pirmais brauciens bija grūtāks, jo piedzina rokas. Tas, iespējams, saistīts arī ar to, ka šobrīd intensīvi trenējos sporta zālē, pēc tās vienmēr ir grūtāk. Otrais brauciens bija daudz labāks. Sacensību organizācija ir laba, viss notika raiti, bija labi. Arī manā klasē dalībnieku bija daudz. Liezērē sniega kārta bija pietiekami laba, viss bija sataisīts un viss bija kārtībā. Galvenais, ka var kustēties un braukt,” saka Leons Kozlovskis.

Trases izveidotājs un motosportists Jānis Mačs atklāja interesantu faktu: “vēsturiski šajā trasē Latvijas čempionāts ziemas motokrosā un skijoringā norisinājās jau 90tajos gados. Bērnībā braucu skatīties sacensības, tās man ļoti iepatikās, tāpēc nolēmu arī šogad šeit izveidot trasi, lai turpinātu vēsturi. Arī zemes īpašnieks ir priecīgs, ka realizējām šo ideju.”

Liezērē trasi Jānis sāka būvēt pērnā gada novembrī. “Laikapstākļi šogad ir ļoti mainīgi – tad kārtīga ziema ar sniegu, salu, tad atkal atkusnis, tad sals un tā uz apli. Visu laiku ķēru momentus trases izveidei. Protams, ir ieguldīts liels darbs un līdzekļi, bet domāju, ka tas viss bija tā vērts. Manuprāt, pasākums izdevās lielisks, sportisti apmierināti un man pašam ir gandarījums par paveikto,” teic Jānis Mačs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību organizators, LSF prezidents Ainārs Vilciņš:“Sestdien Liezērē mums bija Latvijas Alpi. Spīdēja saule un diena bija fantastiska motoskijoringam un ziemas motokrosam. Trāpījām precīzi desmitniekā gan ar dienu, gan laikapstākļiem, lai noorganizētu labas sacensības. Viss bija skaisti gan braucieni, gan dalībnieku skaits. Paldies visiem, kas atbrauca un piedalījās. Paldies Jānim Mačam un Jānim Sirmajam par trases izveidi un, protams, arī zemes īpašniekam Aivaram, kurš atļāva izmantot savu zemi. Šajā ziemā gribētu noorganizēt vēl vismaz piecus šādus pasākumus, tas viss, protams, būs atkarīgs no laikapstākļiem. Cerēsim, ka nākamie pasākumi izdosies tikpat veiksmīgi kā pirmie divi. Latvijas Skijoringa federācija pateicas par labi padarīto darbu visai komandai, kas strādāja, lai pasākums būtu tik skaists un izdevies.”

Latvijas čempionāta ziemas motokrosā otrā posma TOP3:

Kross ar radzēm MX1 klasē:

 1. Kristers Millers (“Eriņi”)
 2. Leons Kozlovskis (“MX Ādaži”)
 3. Jurijs Kovgers (“DAKO Ziemeļvidzeme”)

Kross ar radzēm MX2 klasē:

 1. Valters Logins (“CAMK Latgale”)
 2. Jānis Vinters (“Jāņa Vintera Moto Team Rīga”)
 3. Valters Lesničenoks (privāti)

Kross bez radzēm MX1 klasē:

 1. Edgars Siliņš (“Motosports RT”)
 2. Raivis Eikmanis (“Rambas R”)
 3. Gatis Tikiņš (“MX Ķekava”)

Kross bez radzēm MX2 klasē:

 1. Raivis Zolmanis (privāti)
 2. Sandis Čalpa (“Motosports RT”)
 3. Roberts Lapa (privāti)

MX 50 klasē:

 1. Andris Fiļipovs (“MK Ape”)
 2. Aleksa Mauriņa (“F.F.F.”)
 3. Roberts Vinters (“Jāņa Vintera Moto Team Rīga”)

MX65 klasē:

 1. Raivo Krūmiņš (“Kalsnava MB”)
 2. Kristians Baltus (“Rambas R”)
 3. Dominiks Sēlis (“CAMK Latgale”)

MX85 klasē:

 1. Artūrs Vinters (“Jāņa Vintera Moto Team Rīga”)
 2. Artūrs Platačs (“Kalsnava MB”)
 3. Rems Šarovs (“CAMK Latgale”)

Kvadri 50 klasē:

 1. Mārtiņš Mauriņš (“F.F.F.”)

Kvadri Juniori klasē:

 1. Mairis Vasiļenko (“Gulbene Moto”)

Kvadri Open klasē:

 1. Atis Breds (“Gulbene Moto”)
 2. Reinis Bicāns (“Salacas kauss”)
 3. Dāvis Ciršs (“MX Ādaži”)

Kvadri ATV 4×4 klasē:

 1. Ronalds Ramis (privāti)
 2. Valts Valainis (“Elkšņi”)
 3. Armands Laptiks (privāti)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.