Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas kvartetam Zviedrijā Pasaules kausa posmā biatlonā 17.vieta jauktajā stafetē

Latvijas biatlonisti Renārs Birkentāls, Aleksandrs Patrijuks un māsas Sanita un Sandra Buliņas sestdien Zviedrijā ieņēma 17.vietu Pasaules kausa posma jauktajā stafetē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Birkentāls sacensības sāka ar perfektu šaušanu un 11.vietu pēc pirmās šautuves, otrajā pieļāva divas kļūdas, taču iztika bez soda apļiem, atkāpdamies uz 14.vietu, bet posmu pabeidza 13.vietā, apsteidzot ASV.

Pēc pirmā posma vadībā ar vienu kļūdu stāvus šaušanā bija Tarjei Bē, kurš par 0,1 sekundi apsteidza perfekti šāvušo šveicieti Zebastianu Štalderu un par 9,2 sekundēm – francūzi Kentēnu Fijonu Majē, kurš divreiz kļūdījās stāvus šaušanā. Latvija atpalika 52,6 sekundes.

Patrijuks izlietoja divas rezerves patronas, pēc guļus šaušanas ieņemot 16.vietu. Šaušanā stāvus viņš izlietoja vēl vienu rezerves patronu, stafeti nododams 15.vietā.

Norvēģis Jūhanness Tīngness Bē divreiz kļūdījās šaušanā guļus, taču slēpošanas ātrumā pārspēja konkurentus, stafeti nododot pirmais un par 17,9 sekundēm apsteidzot Vāciju un par 46,4 sekundēm – Itāliju, kam Tommazo Džakomels otrajā posmā pēc šaušanas stāvus mēroja soda apli. Francijai Emiljēns Žakelēns arī mēroja soda apli pēc šaušanas stāvus, un Francija stafeti nodeva piektā 54,8 sekundes aiz Norvēģijas.

Trešajā posmā Sanita Buliņa šaušanā guļus kļūdījās trīsreiz, bet stāvus – vēl reizi, iztiekot bez soda apļiem, un stafeti dvīņumāsai Sandrai nodeva kā 14. trīs minūtes un 39 sekundes aiz līderes.

Vadībā bija izvirzījusies Francija, kam posmu veica Žistīne Brezaza-Bušē, par 8,6 sekundēm apsteidzot norvēģieti Karulīni Ofigstu Knoteni un par pusminūti vācieti Zofiju Šneideri.

Sandra Buliņa guļus šāva nekļūdīgi, ieņemot 15.vietu, bet pēc šaušanas stāvus bija spiesta doties soda aplī. Viņa finišu sasniedza 17.vietā 22 kvartetu konkurencē, Latvijai sakrājot 12 kļūdas šaušanā un vienu soda apli. No uzvarētājiem latvieši atpalika septiņas minūtes un 0,4 sekundes.

Uzvaru svinēja Francija, kam pēdējā posmā startēja Lū Žanmono, kur sašāva visus desmit mērķus ar desmit šāvieniem. Viņa finišēja pēc stundas deviņām minūtēm un 9,9 sekundēm. Francūži iztērēja piecas rezerves patronas un mēroja vienu soda apli.

Otro vietu ieņēma Norvēģija, kurai pēdējā posmā startēja Ingrīda Lanmarka Tandrevolla. Norvēģi, kas izmantoja septiņas rezerves patronas, atpalika 15,7 sekundes, bet trešā ar 39,7 sekunžu atpalicību no Francijas bija Itālija, kas bez soda apļa iztērēja arī deviņas rezerves patronas.

Ceturtā finišēja Vācija, piektā – Čehija un sestā – Zviedrija.

Jau ziņots, ka jauktajā pāru stafetē sestdien Andrejs Rastorgujevs un Annija Keita Sabule, Rastorgujevam mērojot soda apli, ieņēma 20.vietu 24 duetu konkurencē.

Šosezon Pasaules kausā plānotas vēl tikai divas jauktās stafetes – 20.janvārī Antholcā un 3.martā Holmenkollenā.

Pagājušo sezonu triumfāli pabeidza Latvijas duets Rastorgujevs un Baiba Bendika, kura gatavojas startēt vismaz vienās Pasaules kausa sezonas pirmā posma sacensībās, bet ne jauktajās stafetēs. Čehijas trasē Nove Mesto viņi jauktajā pāru stafetē ieņēma trešo vietu.

Par Pasaules kausa uzvarētājiem jauktajā pāru stafetē pērnajā sezonā kļuva Francijas biatlonisti, kuri tāpat kā tuvākie sekotāji norvēģi uzvarēja divās no četrām sacensībām. Turklāt Francija abas reizes uzvarēja jauktajā stafetē, bet norvēģi – jauktajā pāru stafetē.

Pasaules čempionātā abās jauktajās stafetēs uzvaru svinēja norvēģi.

Svētdien gan vīrieši, gan sievietes dosies individuālajā distancē, 29.novembrī 4×6 kilometru stafeti veiks sievietes, bet dienu vēlāk 4×7,5 kilometru stafetē sacentīsies vīrieši. Decembra pirmajā dienā sievietes sacentīsies sprintā, 2.decembrī sprinta sacensības būs vīriešiem, bet 3.decembrī notiks iedzīšanas sacensības.

Šosezon Pasaules kausa seriālā būs deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim notiks Slovākijas trasē Osrblī.