Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Kinologi tradicionāli finišē Priekuļos

Ar tradicionālajām un kupli apmeklētajām suņu sporta sacensībām Priekuļos Alūksnes kinoloģiskā biedrība “Remis” noslēdza 13 posmus garo sacensību seriāla sezonu. Savās grupās labākie bija Raivis Podrezovs ar Rokiju, Sergejs Pranckuns ar Nordu, Sandra Murāne ar Lunu, Ilze Egle ar Bono un Sanija Podrezova ar Rokiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopvērtējumam svarīga sacensība

“Priekuļos mums tradicionāli vienmēr ir pēdējās sacensības, ar kurām noslēdzam sezonu. Šis pasākums pagājušajā gadā sakarā ar pandēmiju izpalika, bet šogad mūsu sacensību ieceres īstenojās un visi posmi notika. Priekuļos bijām 27 dalībnieki, šoreiz bija ciemiņi arī no tālākām vietām un pastāvīgie dalībnieki no Valkas, Madonas, Barkavas, Gulbenes, Balviem un alūksnieši. Kā ierasts, sportisti sadalīti piecās grupās: profesionāļi divās, iesācēju grupā, maza auguma suņu grupā un bērni līdz 15 gadu vecumam. Sacentās šķēršļu joslas pārvarēšanā, piesaukšanā, aizturēšanā vai komandas “aport” izpildē. Dalībnieki bija optimistiski noskaņoti un laika apstākļi bija ļoti labi. Visi, kuri sāka sezonu, izturēja līdz beigām, dažiem, neskatoties uz veselības problēmām, noskaņojums bija kaujiniecisks, jo pēdējās sacensības un jācīnās par punktiem, kas var mainīt kopvērtējuma rezultātus. Skatoties kopvērtējuma tabulā, cīņa notika punkts punktā, sacensības bija azartiskas un pēdējais posms dažiem bija ļoti svarīgs,” stāsta sacensību organizators Agris Naglis.

Gandarīts par sezonu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kinoloģiskās biedrības “Remis” valdes priekšsēdētājs priecājas, ka ar šīm sacensībām veiksmīgi noslēgusies arī sezona. Viņš ir gandarīts par visu, kas sezonā paveikts. Protams, tas nav viena cilvēka, bet visas komandas darbs. “Liels paldies visiem sportistiem, atbalstītājiem un tehnisko darbinieku komandai, kas veidoja distances, visu uzstādīja. Idejas par distancēm ir manas, bet puiši tehniski pareizi un profesionāli to realizēja dzīvē. Prieks, ka nebija nekādu problēmu, viss bija lieliski un parasti novērtējums par distancēm bija izcils visas sezonas garumā,” saka A. Naglis.

Viņš priecājas, ka šajā sezonā visas ieplānotās sacensības notikušas. Vislielākais prieks, ka pēc 20 gadu pārtraukuma sacensības atgriezušās Alūksnes pilsētā, tās notika pie Kultūras centra. Pašvaldība ir nākusi pretī kinologiem, un tie var atrādīties saviem līdzjutējiem, gan parādīt alūksniešiem un pilsētas viesiem, kāds ir sports ar suni.

Šogad kvalitatīvāk piestrādāts pie stipro skrējiena Velēnā. Daudziem republikas vadošajiem sportistiem ļoti patika šīs sacensības un bija ļoti gandarīti par to, ka izveidota šāda grūta un interesanta distance.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajā sezonā – pārsteigums

Pašlaik kinoloģiskā biedrība “Remis” apkopo sezonas rezultātus un tad biedrības sapulcē vērtēs, domās par uzlabojumiem un, ko manīt nākamajā sezonā, lai sacensības būtu vēl aizraujošākas un interesantākas. A. Naglis atklāj, ka jau nākamās sezonas sākums būs savādāks, tradicionālās sacensības “Alūksnes ziema” vairs nenotiks biedrības “Remis” mācību poligonā, bet pārcelsies uz jaunu vietu – Ķauķu kalnu. Paldies kalna apsaimniekotājai Laimai Kaufiņai, kura uzrunāja un ieinteresēja biedrību. Tiks apskatīts kalns un tad lems, kādas būs sacensības un kas tur notiks, jo tur pieejama tehnika, lai sagatavotu lieliskas trases, un sportistiem tikai atliks “iekarot” kalnu.

Foto: Gints Teterovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.