Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Izspēlē novada čempionātu

Pēc divu gadu pārtraukuma, kas saistīts ar pandēmijas ierobežojumiem, Alūksnē aizvadīts novada atklātais čempionāts galda tenisā. Par čempionu un kausa ieguvēju kļuva Igaunijas pārstāvis Mareks Kotkas, labākais no mājiniekiem – Aivars Dulbergs, kurš saņēma mazo kausu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Startēja 15 dalībnieki, sacensības bija starptautiskas, jo ļoti veiksmīgs bija pārstāvis no Igaunijas, kurš “izpogāja” visus sacensību dalībniekus, iegūstot kausu, un nepiedzīvoja nevienu zaudējumu. Pārstāvētas bija tuvākas un tālākas Latvijas pilsētas – Gulbene, Balvi, Lubāna, Smiltene, Līgatne, Sigulda un Valmiera.

Pietrūka vecā angāra

“Šogad sacensības nāca grūti, jo nav vairs mūsu mazā melnā “angāriņa”, visas galda tenisa sacensības, kuras esmu organizējis, ir notikušas tajā. Bet paldies par atsaucību jaunajam sporta darba organizatoram Guntim Kozilānam! Ar kopējiem spēkiem atvedām no noliktavas galdus un barjeras. Sacensību diena gan nesākās veiksmīgi, jo gadījās dižķibele ar elektrību. Paldies sportistiem par sapratni, nācās sarīkot lielāku tējas pauzi un tikām galā ar apgaismojumu, lai varam spēlēt. Lielākais prieks ir par to, ka pirmo reizi Alūksnē galda tenisa sacensības notika tik labā zālē. Bija pietiekami daudz vietas un ideāls grīdas segums, visi atzina, ka spēlēt bija patīkami,” stāsta sacensību organizators un labākais novada galda tenisists Aivars Dulbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad vadošie galda tenisisti, kuri ierasti piedalījās – mājinieks Guntis Dulbergs un Guntis Legzdiņš no Valmieras bija saslimuši. Alūksnes pusi pārstāvēja četri sportisti, kuri sacentās par novada labākā spēlētāja godu, un šogad tas bija Aivars Dulbergs. Jāatgādina, ka pirms diviem gadiem labākais bija Aivara brālis Guntis, bet Aivaram šogad izdevās atgriezt iepriekšējo gadu novada čempiona godu.

Nav jaunās maiņas

“Sacensības plānojām 20 dalībniekiem, lai optimālā laikā izspēlētu, un tā arī notika. Spēles bija spraigas un interesantas, piemēram, mana spēle ar Andri Neilandu izšķīra trešās vietas likteni, šoreiz labāks bija gulbenietis. Kopumā ļoti spēcīgi bija pirmo 11 vietu ieguvēji. Ar rezultātiem kopumā neesmu apmierināts. Pašam vajadzēja būt trijniekā, Ingum Meisteram – sešiniekā, abiem diviem ar Oļegu Iļjinu, arī Valdis Prilužnijs varēja pacīnīties par iekļūšanu desmitniekā. Neesam labā formā, vajag vairāk treniņu un sacensību,” domā A. Dulbergs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīst, ka diemžēl galda tenisistiem neaug jaunā maiņa un kovida dēļ entuziastu arī palicis mazāk. “Ļoti ceram, ka atradīsim pastāvīgu vietu, kur trenēties, tad arī parādīsies interese par sporta veidu. Pašlaik četratā braukājam uz treniņiem un uzturam sportisko formu, kas ir ļoti tālu no optimālās. Varam mierināt sevi, ka Gulbenes un Madonas tenisistiem neklājas labāk un spēlētāju paliek mazāk.

No vecā angāra A. Dulbergs mantojumā saņēma 30 dažādos laikos ražotas galda tenisa bumbiņas, un visiem dalībniekiem bija iespēja tās apskatīties un izmēģināt. Bija liela interese, dalībnieki dalījās atmiņās, ar kādām tik bumbiņām nav savulaik spēlēts. Tagad organizatoram ir liela kolekcija, ko dalībnieki vēl papildināja, uzdāvinot savējās.

Cer uz labāku nākotni

Pašlaik Alūksnes puses galda tenisisti nogaida, jo jaunā sporta zāle, kurā novada sporta dzīves organizatori sola atrast vietu arī galda tenisam, vēl top. Būšot iespēja trenēties un aizvadīt sacensības. Sportistu pēc pandēmijas ir mazāk un viņi cer, ka zāles īre nebūs dārga un varēs “pavilkt” trenēšanos, jo tagad vienreiz nedēļā brauc uz Gulbeni, kur organizē treniņsacensības. A. Dulbergs cer, ka varēs rast labu treniņu vietu Alūksnē, un tad arī domās par sacensību organizēšanu, šogad vairāk sacensību mūsu pusē nebūs. Mūsu labākie tenisisti plāno startēt arī amatieru līgā, tiesa, zem Balvu novada karoga, kas atbalsta mūsējos. Ja viss sakārtosies un radīsies iespēja atbalstam no mūsu novada puses, mūsu puiši ļoti labprāt pārstāvēs Alūksnes novadu. Pēc pandēmijas pauzes vēl nav zināms, kurā no līgām – otrajā vai trešajā, mūsējie būs. Pēc reitinga izziņošanas sportisti cer, ka varēs gatavoties sacensībām un kovids šoziem ļaus spēlēt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.