Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Divos futbola virslīgas klubos konstatēti četri Covid-19 saslimšanas gadījumi

Divos Latvijas “Optibet” futbola virslīgas klubos konstatēti kopumā četri klubu administrācijas darbinieku vai apkalpojošā personāla pārstāvju Covid-19 saslimšanas gadījumi, sestdien ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Unsplash

LFF ziņo, ka ciešā sadarbībā ar attiecīgajām iestādēm ir uzsāktas visas nepieciešamās darbības slimības ierobežošanai. Visos virslīgas klubos ceturtdien un piektdien ir veiktas centralizētas Covid-19 pārbaudes, tām turpinoties arī nākamajās dienās.

Pēc informācijas saņemšanas par Covid-19 saslimšanu Guntaram Indriksonam, kurš 3.jūlijā apmeklēja LFF kongresu un kandidēja uz valdes locekļa amatu, LFF tūlītēji organizēja gan kongresa rīkošanā iesaistīto, gan neiesaistīto LFF darbinieku testēšanu, kā arī tika veiktas pārbaudes LFF valdes locekļiem. Operatīvā kārtā veiktās šo cilvēku pārbaudes pozitīvas analīzes neatklāja.

Paralēli LFF uzsāka kongresā bijušo LFF biedru, tehnisko darbinieku un viesu apziņošanu, aicinot izmantot iespēju veikt valsts apmaksātās pārbaudes. Tāpat LFF savus spēkus koncentrēja LFF organizēto sacensību sanitārā protokola tālākai ievērošanai, sniedzot konsultatīvo un organizatorisko atbalstu virslīgas klubiem un to testēšanā, lai iespējami ātri nodrošinātu pēc iespējas drošākus apstākļus virslīgas čempionāta turpināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šīs ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) un Centrālo laboratoriju saskaņotās darbības atklājušas četrus saslimšanas gadījumus divos virslīgas klubos (vienā klubā – trīs, otrā – viens saslimšanas gadījums). Saslimušo personu vidū nav attiecīgo klubu spēlētāju.

Pēc LFF pieejamās informācijas trīs no šiem četriem saslimšanas gadījumiem saista pārvietošanās kopīgā transportlīdzeklī pēc 3.jūlija LFF kongresa ar Indriksonu, par kura saslimšanu 8.jūlijā ar sociālo tīklu palīdzību paziņoja pats saslimušais.

Ceturtā persona pozitīvus analīžu rezultātus saņēmusi pēc centralizētās testēšanas attiecīgajā klubā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par visiem šiem un ar saslimšanu saistītajiem apstākļiem sekmīgai epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai ir informēti SPKC profesionāļi.

Abos virslīgas klubos jau ir veiktas centralizētas Covid-19 pārbaudes un pēc visu rezultātu saņemšanas jauni saslimšanas gadījumi nav konstatēti.

Noteiktā secībā tiek testēti arī pārējo virslīgas klubu spēlētāji un oficiālās personas, kā arī sacensību tiesneši.

Kā to paredz SPKC norādes un LFF organizēto sacensību sanitārais protokols, visas četras personas uz normatīvajos dokumentos noteikto periodu atrodas pašizolācijā.

Pēc LFF pieejamās informācijas līdz šim veiktajās pārējo LFF 3.jūlija kongresa dalībnieku (LFF biedri, viesi, tehniskais personāls, vēlēšanu kandidāti) pārbaudēs konstatēts vēl viens Covid-19 saslimšanas gadījums.

Tāpat konstatēts, ka vienas saslimušās personas ģimenes piederīgais piektdien atradies “Metta” kluba treniņnometnē LFF Mācību un treniņu centrā “Staicele”. Pēc konsultācijām ar attiecīgajām iestādēm, kā arī izvērtējot “Metta” plašo preventīvo un drošības pasākumu klāstu, kas tiek nodrošināts akadēmijas jauniešiem, saslimšanas riski bija vērtējami kā zemi.

Neskatoties uz to, persona tika operatīvi atbrīvota no tālākas dalības nometnē, un tai tika nodrošināta nepieciešamā pārbaude, kamēr pārējo nometnes dalībnieku vecāki tika informēti par nepieciešamību turpmāko periodu rūpīgi sekot līdzi savu atvašu pašsajūtai, nepieciešamības gadījumā veicot arī pakārtotās SPKC rekomendētās darbības. Pārbaudēs ģimenes piederīgajam saslimšana netika konstatēta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.