Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Biatlonisti aktīvi trenējas Alūksnes sniegos

Uzkrītot sniegam un iestājoties lieliskam ziemas laikam, ņemot vērā stingros ierobežojumus, vispieejamākie treniņu apstākļi ir Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skola biatlona nodaļai. Aicināju biatlona treneri Sergeju Sverčkovu pastāstīt par audzēkņu nodarbībām un iespējām sportot šajā laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Neesam jau vienīgie, kuri trenējas. Redzu, ka vieglatlēti un džudisti sporto ārā, pa kādam slēpo, treneri cenšas uzturēt audzēkņus tonusā. Pašlaik biatlonā trenējas 20 jaunieši. Kā treneris jau ilgu laiku novadā esmu viens pats. Vajadzētu vēl vienu, kurš varētu strādāt tieši uz slēpošanu, jo vienam pašam ir grūti visu pagūt. Jāuzteic meitenes, kuras tagad aktīvi nāk uz treniņiem, pašlaik ir piecas un viena pat no Gulbenes novada Lejasciema. Tā kā nevar teikt, ka trenējas tikai puiši. Mazākos uz “Mežiniekiem” atved vecāki, kamēr vecākās grupas puiši jau paši brauc ar automašīnām trenēties,” stāsta treneris S. Sverčkovs.

Normāli apstākļi treniņiem

Iespējams, ka trenētos vairāk bērnu, bet vecākiem nav iespējas darba un citu iemeslu pēc mazākos atvest uz treniņiem. “Agrāk man bija audzēkņi, kuri no Laurencenes nāca ar kājām uz treniņiem divreiz dienā, un tie ir pieci līdz seši nostaigāti kilometri. Šobrīd treniņos tiek strādāts pie tehnikas un vākti kilometri slēpojot, jo mūsu īsās ziemas neļauj konkurēt ar skandināviem. Mūsējiem šeit, Alūksnē, slēpot sanāk, ilgākais, trīs mēnešus, pārējā laikā brauc ar rollerslēpēm vai velosipēdiem, skrien, peld, treniņus cenšas pielāgot laika apstākļiem,” viņš saka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Treneris atzīst, ka ar slēpošanas inventāru situācija ir normāla, audzēkņiem var nodrošināt inventāru sacensībām un treniņiem, bet, protams, daudz kas ir uz vecāku pleciem. Jo augstāku līmeni sasniedz bērns, jo lielāki izdevumi vecākiem. Labas slēpes ar stiprinājumiem maksā 400 – 500 eiro, nūjas un zābaki vairāk kā 200 eiro. Pieskaitot apģērbu, sezonā var sanākt ļoti apaļa summa.

Jāstrādā pie šaušanas tehnikas

Pie trenera S. Sverčkova ir atgriezušās mūsu jaunās, daudzsološās biatlonistes māsas Buliņas, kurām pie Latvijas jauniešu izlases trenera Māra Čakara rezultāti neuzlabojās. Kā jau ierasts, vislabāk veicas Sanitai, kura savās debijas sacensībās Pasaules kausos decembrī, trāpot mērķī 10/10, ieguva 64. vietu un, iegūstot 89 punktus, izpildīja Pasaules kausu kvalifikāciju un tagad izmēģina spēkus pieaugušo konkurencē. Treneris par audzēknes startiem saka: “Visi jau redzam, ka šobrīd mums lielākā problēma ir šaušana, ja to sakārtosim, būs normāli. Viņa tāpat ir jaunākā no visiem, kuri startē Pasaules kausos, skaitās juniore, vēl tikai 20 gadi. Esmu apmierināts ar slēpošanu, bet ar šaušanu ir problēmas, domāju, ka tā ir tīrā psiholoģija. Kā pirmais mērķis neaizveras, tā sākas uztraukums.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māsa Sandra tagad devusies uz IBU kausa sacensībām, tās viņai šogad būs pirmās Eiropas līmeņa sacensības. “Esam meitenēm uzlabojuši slēpošanas prasmi, bet būs jāstrādā pie šaušanas. Iepriekšējais treneris mācīja ļoti ātri šaut, un ar to viņām tagad ir mazliet sabojāts uzskats, kā rīkoties. Pirms izlases nometnēm māsām bija posms, kad viņas šāva ļoti labi, tur tika strādāts uz ātrumu, bet pazuda precizitāte. Tagad lēnām viss atgriežas, galvenais, jāstrādā,” optimistisks ir treneris.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.