Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Alūksnē notiek seminārs par visaptverošu valsts aizsardzību

10. maijā Alūksnes Kultūras centrā visas darbdienas garumā notika Aizsardzības ministrijas organizētais reģionālais seminārs par visaptverošu valsts aizsardzību un Latvijas drošībai aktuāliem jautājumiem, lai sekmētu sabiedrības iesaisti valsts aizsardzībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Semināru ar uzrunu klātesošajiem teica aizsardzības ministrs Andris Sprūds (“Progresīvie”). Ministrs savā uzrunā uzsvēra savstarpējās sadarbības nozīmību valsts drošības stiprināšanā. Viņš norādīja, ka aizsardzībai jābūt visaptverošai visos līmeņos un visos reģionos, taču nenoliedza, ka pierobežai, tostarp Alūksnes novadam, ir savi drošības aspekti, kam jāpievērš uzmanība, tādēļ arī Alūksne izvēlēta par vienu no vietām, kur organizēt šādu semināru. Semināri notikuši arī citviet.

Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji un eksperti semināra dalībniekus informēja par aktuālajiem drošības izaicinājumiem reģionā un galvenajiem valsts aizsardzības stratēģiskajiem darbības virzieniem. Tāpat seminārā iepazīstināja ar Nacionālo bruņoto spēku attīstību, spējām un gatavību reaģēt uz apdraudējumiem, kā arī ieguldījumu aizsardzības spēju stiprināšanā un atbalsta sniegšanu Valsts robežsardzei uz Latvijas austrumu robežas.

Vienlaikus aizsardzības nozares pārstāvji ar semināra dalībniekiem pārrunāja sabiedrības lomu valsts aizsardzības un kiberdrošības stiprināšanā. Seminārā tika uzsvērts, ka visaptveroša valsts aizsardzība sākas ar individuālo spēju aizsargāt sevi, savu ģimeni krīzes situācijā, tādēļ svarīgi apzināties katra pilsoņa iesaisti kopējā drošībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārā pulcējās Vidzemes pašvaldību, izglītības, aizsardzības, iekšlietu struktūru, nevalstisko organizāciju pārstāvji ar mērķi arvien attīstīt savas valsts aizsardzības spējas katrs savā nozarē. Šī bija iespēja nozaru pārstāvjiem uzdot jautājumus atbildīgajām amatpersonām par neskaidrām situācijām visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanas procesā, norādīt uz problēmsituācijām un drošības aspektiem, kas nav pietiekami.

Noslēgumā ar visu klātesošo līdzdalību tika izspēlēts scenārijs visaptverošas valsts aizsardzības īstenošanā un sabiedrības iesaistē.

Dienas gaitā ministrs tikās ar Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Dzintaru Adleru un novada civilās aizsardzības komisiju, kā arī apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku bāzi Alūksnē, kur pašlaik notiek vērienīgi infrastruktūras attīstības darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunā ar ministru Dz. Adlers uzsvēra, ka ir svarīgi valstī konkrēti nodefinēt, kas ir Austrumu pierobeža, kuras pašvaldības tajā ietilpst un, lai tās arī saņemtu atbilstošu atbalstu, atvieglotus nosacījumus fondu programmu projektu īstenošanā un konkrētu finanšu apjomu drošības un civilās aizsardzības infrastruktūras izveidei, vēstī pašvaldība. Viens no galvenajiem problēmjautājumiem civilajā aizsardzībā, kas uzsvērts šajā sarunā, ir patvertņu trūkums, un īpaši pierobežas pašvaldību teritorijās ir svarīgi izbūvēt atbilstošas patvertnes.

Ministrs sarunās ar pašvaldības pārstāvjiem un medijiem apstiprināja, ka Austrumu pierobeža nav tikai Latgales pašvaldības, tas ir arī Alūksnes novads. Austrumu robežas pašvaldību stiprināšanas darbs ir uzsākts un pakāpeniski tiks turpināts.

Domes priekšsēdētājs ar ministru pārrunāja sadarbību ar Zemessardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, kas Alūksnes novadā ir veiksmīga, jautājumus par sabiedrības uzticēšanos valsts struktūrām, tostarp pašvaldībām, un faktoriem, kas to negatīvi ietekmē, kā arī citus jautājumus.

Tiekoties ar Civilās aizsardzības komisijas locekļiem, ministrs uzsvēra institūciju savstarpējās sadarbības nozīmi krīzes situāciju risināšanā un pauda gandarījumu par pašvaldības veiksmīgu sadarbību ar Zemessardzi un Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu. Komisijas locekļi iepazīstināja ministru ar līdzšinējo pieredzi civilās aizsardzības mācību organizēšanā, savstarpējas sadarbības stiprināšanā un civilās aizsardzības dokumentu izstrādē.

Vairāk par semināru, kā arī interviju ar aizsardzības ministru Andri Sprūdu varēs lasīt laikrakstā “Alūksnes un Malienas Ziņas”.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Alūksnes un Malienas Ziņas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.