Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Maestro Edgaru Račevski jubilejā sveic arī alūksnieši

Ar autorkoncertu „Es tev maija nakti zilu atnesīšu rudenī…” svētdienas vakarā Rīgā, Pārdaugavā rakstnieka Jāņa Akuratera memoriālā muzeja – mājas dārzā 85 gadu jubileju tuvinieku, draugu, kora dziedātāju un viņa talanta cienītāju lokā svinēja profesors Edgars Račevskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu jubileju kora dziedātāju iemīļotais Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents, kurš vairāk nekā četrus gadu desmitus bijis arī Alūksnes rajona koru virsdiririģents, bija izvēlējies svinēt zīmīgā datumā – 29. augustā, kad viņa mātei Olgai Račevskai bija dzimšanas diena, koncertu veltot viņas 111. gadskārtas atcerei. Zīmīga bija arī vietas izvēle, jo Jāņa Akuratera māja bijusi Račevsku ģimenes dzīvesvieta gandrīz 30 gadus.

Jubilejas koncertā skanēja E. Račevska solo un kora dziesmas, ko izpildīja Edgara Račevska vīru koris un Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Inna Kločko, Agnese Malnača, Juris Vizbulis, Andris Ludvigs, Juris Ādamsons un Matīss Circenis. Račevsku ģimenes muzikālo „spārnu” koncertā pārstāvēja viņa bērni Ilze Ozoliņa un Vigo Račevskis, bet to vadīja viņa mazmeita Liene Račevska, stāstot gan par koncerta repertuārā iekļauto dziesmu tapšanu, gan daloties atziņās, kas gūtas sarunās ar vectētiņu. Savukārt viņa māsīca Dzintra Račevska koncertā atklāja vēl kādu E. Račevska radošuma izpausmi, lasot divus dzejoļus no viņa sacerētā sonetu vainaga „Mīlas līkloči”.

Cieņas un mīlestības apliecinājumus līdz ar sveicieniem no Alūksnes un Apes novadu dziedātāju un kultūras darbinieku saimes Maestro Račevskim veltīja Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, vēlot radoši piepildītus un muzikālus arī turpmākos gadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jubilārs, pateicoties visiem sveicējiem, vēlreiz apstiprināja Latvijas Televīzijas raidījumā „Daudz laimes, jubilār!” sacīto žurnālistam Andrejam Volmāram sacīto, ka jūtas ļoti laimīgs, jo viņam pieder mīlestība – dota un saņemta gan ģimenē, gan no cilvēkiem visā Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.