Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Izaicinājumā 2021 arī Gaujiena

Šomēnes Gaujienā iegriežas vairāk tūristu kā citkārt, jo Gaujiena ir viena no 12 vietām, kas iekļauta šī gada Latvijas Izaicinājumā. Latvijas Izaicinājums dod iespēju iepazīt visu valsti, dodoties 12 unikālu pārgājienu sērijā, apskatot Latvijas slēptos apskates objektus, pilskalnus, alas, dižakmeņus, skaistos mežus, plašās pļavas, straujās upes, unikālos ūdenskritumus un daudz citus jaunus autentiskus apskates objektu. Izaicinājumu organizē piedzīvojumu tūrisma kompānija “PostNos”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gaujiena tiek reklamēta kā pārgājienu maršrutam atbilstoša vieta. Reģistrējoties izaicinājumam tā dalībnieki no 10.janvāra līdz 1.februārim ir aicināti doties pārgājienā pa Gaujienu. Pēc mūsu novērojumiem, visvairāk izaicinājuma dalībnieku Gaujienā ir tieši sestdienās un svētdienās. Pārgājiena maršruts sākās pie Gaujienas muižas, tālāk virzās pa “Mežtaku” līdz Kalamecu un Markuzu gravām. Tie, kuri grib īsāku pārgājienu tālāk dodas uz Sloku purvu, Gaujienas priedēm, nonāk Gaujas malā un atgriežas Gaujienas muižas ansamblī. Tie, kuri izvēlas garāku maršrutu no gravām virzas uz Igaunijas pusi, Melnsalas purvu, atgriežas atpakaļ uz Sloku purvu un finišē Gaujienā. Pārgājienu maršruti ir attiecīgi 19 un 27 kilometrus gari. Saprotu, ka pa ceļam jāveic arī kādi uzdevumi,” portālam stāsta gide Sanita Sproģe. Arī viņa pati devās pārgājienā, lai iepazītu Latvijas Izaicinājuma sagatavoto Gaujienas maršrutu. [ngg src=”galleries” ids=”80″ display=”basic_slideshow”]

“Nevarot doties ceļojumos ārpus Latvijas robežām, varam vairāk iepazīt Latvijas dabu un tas ir labi. Jāpriecājas par mūsu pašu dabas skaistumu,” stāsta S.Sproģe. Aktivitāte neesot apsīkusi arī stindzinošajā salā – arī tad tūristi izvēlējās iepazīt Gaujienas dabu. Gide cer, ka arī šajā nedēļas nogalē tūristu būs vairāk kā ierasts. “Esam priecīgi, ka cilvēki izaicinājuma laikā iepazīst Gaujienu,” saka viņa.

Foto: Sanita Sproģe

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.