Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jubilejas koncerts – stāsts  par gatavošanos svētkiem

Uz savu 37. dzimšanas dienas koncertu “Kā upe plūst laiks” sestdien aicināja Alūksnes Kultūras centra skolotāju koris “Atzele”, kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Baltiņš un diriģente Ina Perevertailo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zīmīgi, ka savu 37. jubileju koris atzīmē gadā, kad notiks Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki, kam savukārt – 150. gadskārta. Kā sacīja koncerta vadītājas Madara Boka un Dana Berkule, dziesmai un dejai piemīt milzīgs spēks, bet dziedātāju balsis ir tikai daļa no tā. Kora jubilejas koncerts šoreiz bija stāsts par “Atzeli”, tās diriģentiem un par gatavošanos svētkiem. Tādēļ tajā skanēja gan laika pārbaudi izturējušas dziesmas , kas jau kļuvušas par vēsturi, līdz pat kora mūzikas klasikai, kā Jāzepa Vītola “Beverīnas dziedonis”, Imanta Kalniņa “Dziesma dzimtenei”, gan arī komponistu Andra Kontauta, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula, Lolitas Ritmanes darbi, kas tapuši šiem svētkiem un izskanēs koru lielkoncertā “Tīrums. Dziesmas ceļš” un Noslēguma koncertā “Kopā augšup” Mežaparka Lielajā estrādē.  “Atzelei” šie svētki būs īpaši, jo kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Baltiņš pirmo reizi būs Dziesmu svētku virsdiriģents. 

Klausītāji veldzējās “Atzeles” dziedātajās dziesmās, un koncerta izskaņā, sekojot diriģenta J. Baltiņa žestam, pievienojās korim Raimonda Paula dziesmā “Manai dzimtenei”, veidojot skanīgu kopkori un turpinot stāstu par ceļu pretim Dziesmu svētkiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.