Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā skanēs “Vītolsvētki”

Foto: Nometnes “Vītolēni” bērni gatavojas Vītolsvētkiem. Foto: no “Vītolēnu” albuma

Jau šajā nedēļas nogalē, 24.jūlijā, Gaujienā izskanēs “Vītolsvētki”. Pulksten 18.00 Gaujienu pārņems mūzikas un skaņas burvība, ko radīs Rīgas profesionālais kamerkoris “Ave Sol”, nometnes “Vītolēni koris” un simfoniskais orķestris, kā arī Apes un Gaujienas skolu kori. Savukārt iestājoties tumsai, pēc pulksten 21.00, varēs izbaudi Nakts mūziku „Dabas gars”, kas pieskandinās visu Anniņu ieleju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sanāciet, sabrauciet Gaujienā, jo te ir noskaņa, te skan mūzika, te ir enerģija, iedvesma un dabas spēks! Visas dienas garumā aicinām iepazīt Gaujienu un Gaujienas muižas parka un Jāzepa Vītola muzeja “Anniņas” apkaimē izveidoto mūzikas taku, kurā dodoties var reizē skatīt šejienes dabas ainavas un iemēģināt roku āra mūzikas instrumentu spēlē,” stāsta Ilze Dāve. Muzikālā Pastaiga notiks brīvdabā, ievērojot aktuālos valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus, nedrūzmējoties un ievērojot divu metru distanci. “Teritorija ir pietiekoši plaša, lai katrs varētu sēdēt, kur grib un ievērot tik lielu atstatumu, cik pats vēlas,” teic I.Dāve.

Nometnes “Vītolēni” koris šogad nometnē mācās Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru. “Bijušā Apes novada skolu kori, kuri bija gatavojušies piedalīties dziesmu un deju svētkos, dziedās “Vītolsvētkos”. Mūsu bērni nebrauks uz svētku koncertiem citviet, bet izdziedāsim svētku repertuāru paši savos mazajos dziesmu svētkos. Bērniem tā būs brīnišķīga iespēja dziedāt kopā ar “Vītolēnu” kori un Rīgas kamerkori “Ave Sol” dziesmas “Saule, pērkons, Daugava”, “Gaismas pili”. Iespēja dzirdēt un dziedāt kopā ar “Ave Sol” būs pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam,” stāsta I.Dāve.

Ikvienam kora dziedātājam šovasar ir ekskluzīva iespēja noķert Dziesmusvētku sajūtu kopā ar Rīgas kamerkori “Ave Sol” un Vītolēniem – aicina individuāli pievienoties uz četrām dziesmām:“Gaismas pils”, “Saule, Pērkons, Daugava”, “Pūt, vējiņi” un “Tikai tā!”. Kopīgs mēģinājums Anniņu estrādē būs 24.jūlijā pulksten 14.00. Pirms ierašanās jāaizpilda pieteikuma anketa, apliecinot, ka ieradīsieties uz mēģinājumu un norādot balsu grupu, kuru dziedās

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 13.00 J.Vītola memoriālā muzeja “Anniņu” terasē apbalvos vizuālās mākslas konkursa uzvarētājus un Jāzepa Vītola muzejā varēs apskatīt labākos darbus, kuros visveiksmīgāk izdevies attēlot stilizētu ziedu kompozīciju, klausoties Jāzepa Vītola simfonisko poēmu “Līgo”!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.