Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Muzeju nakts Jaunlaicenes muižas muzejā

Jaunlaicenes Muižas muzejā interesenti varēja apskatīt muzeja jauno izstādi “Kā smuki esam, tā smuki esam”, kas stāsta par modi Opekalna draudzē 20. gadsimtā. Tajā apskatāmi tērpi no muzeja krājuma. Kā allaž apmeklētāji varēja piedalīties dažādas aktivitātes – apgūt senus skaitāmpantus un pēc tam tos “atskaitīt” Baronesei, lai parādītu, ko iemācījušies, iet rotaļās, atbrīvoties no valgiem, ķert peles, mēģināt ar atslēgu trāpīt slēdzenē, meklēt noslēpto, pildīt olas, bēgsim, kad ķer, lasīt čiekurus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas iestādes visā Latvijā šodien iesaistīsies starptautiskajā Muzeju nakts akcijā un apmeklētājus aicinās piedalīties īpašajās šī pasākuma norisēs. Muzeju naktī visā Latvijā piedalīsies vairāk nekā 190 muzeji un sabiedriskās dzīves organizatori. Šā gada Muzeju naktij dota brīva tēma, savukārt visas norises notiek ar devīzi “#TiekamiesTagad”, aicinot uz atkal satikšanos klātienē. Ar Muzeju nakts programmu var iepazīties, sekojot saitei “https://www.muzeju-nakts.lv/muzeju-nakts/programma”.

Muzeju nakts tradīcija aizsākusies 1999.gadā Francijā. Pasākuma mērķis ir ar muzejiem arī iedzīvotājus, kas ikdienā tos neapmeklē. Ik gadu muzeju apmeklējumu veicinošajos pasākumos Latvijā iesaistās arvien lielāks muzeju skaits, tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas un citi sabiedriskās dzīves veidotāji.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.