Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Jubilejā sarūpē sev dāvanu – kalendāru

Ar izstādi “Ceļš krāsainos dzīparos ievijies”, kas līdz 28. decembrim skatāma Alūksnes Kultūras centrā, 55 gadu jubileju šogad svin Tautas lietišķās mākslas studija “Kalme”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kaut arī plašākā lokā to atzīmēt valstī noteiktās ārkārtējās situācijas un ierobežojumu dēļ nevarēja, studijas dalībnieki svētku noskaņās tikās otrdienas pievakarē, lai kopīgi atskatītos un noieto ceļa posmu un šajā kopā būšanas reizē arī pateiktos par padarīto darbu, kopjot, uzturot un attīstot lietišķās mākslas tradīcijas.

Radniecīgi daiļdārzniekiem

“Jūsu amatu mēdz saukt arī par daiļamatu. Tāpat sauc arī daiļdārzniekus. Gluži kā daiļdārznieki kopj dārzus un pļavas, rada skaistumu dabā, tā jūs savus darbus veidojat ar dabas krāsām, ilgus gadus sargājot un nododot bērniem un mazbērniem latvisko tradīciju, mūsu būtību, krāsas. Un ir drošības sajūta, ka šie amati nepazudīs un mantojums tiks nodots tālāk,” uzrunājot studijas dalībniekus, sacīja Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TLMS “Kalme” jubilejā sveica Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers, pateicoties par radošumu un entuziasmu, ko viņi iegulda lietišķās mākslas tradīciju saglabāšanā, un novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Langrate, atsaucot atmiņā laiku, kad studijas dalībnieku darbi tapa vecā tautas nama pagrabstāvā.

“Liels prieks, ka šajā dīvainajā laikā izdevās notvert mirkli, lai satiktos klātienē, un jūsu krāšņie darbi atdzīvina Kultūras centra sienas. Ikdienā, uzņemot viesus, varam no sirds ar tiem lepoties. Paldies par jūsu darbu un ieguldījumu!” sacīja Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa, paužot gandarījumu par studijas dalībnieku pašu veidoto kalendāru 2022. gadam, kas tapis ar Kultūras centra finansiālu atbalstu.

Saņem Atzinības rakstus un Pateicības

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Atzinības rakstu par profesionālu un radošu ieguldījumu latviešu tautas lietišķās mākslas tradīciju saglabāšanā, attīstīšanā un popularizēšanā saņēma studijas vadītāja Ineta Leja un dalībnieces Māra Krieviņa un Gunta Ļuļe.

Alūksnes novada pašvaldības Atzinības rakstu par ilggadēju radošu un aktīvu darbu nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā saņēma Asja Zālīte, Vija Buhaņeviča, Inga Delpere, Elita Salaka, Ligita Pliena, Mudīte Pētersone, Renāte Pilipa, Ligija Priede, Antra Strazda, Uģis Puzulis, Gunta Tuča.

Alūksnes Kultūras centra Pateicības par nemateriālā kultūras mantojuma popularizēšanu un līdzdalību “Kalmes” sabiedriskajā dzīvē – Ilze Posta, Velga Vīksna, Līga Langrate, Līga Biete un Jānis Birznieks.

Iedvesmojas no dabas krāsu bagātības

TLMS “Kalme” vadītāja Ineta Leja, atskatoties uz pēdējiem pieciem studijas darbības gadiem sacīja: “Esam aktīvi strādājušas, kopīgi izzinājušas mūsu skaisto dabu, izbaudījušas ziedu krāsu, smaržu kokteili. Darbojamies, cita citu paskubinot, iedvesmojot, lai iegūtu dabas krāsu nianšu bagātību. Dabas un mūsu roku radīto krāšņumu vēlējāmies atstāt paliekošās atmiņās skaistās fotogrāfijās, kā rezultātā tapis studijas jubilejas kalendārs 2022. gadam. Tas ir mūsu liels kopdarbs.”

Kalendārs tapis sadarbībā ar fotogrāfu Māri Šļivku. Fotogrāfijā redzami studijas dalībnieču austie lakati, kurus Alūksnes skaistākajās vietās demonstrē to autores. Tekstus atbilstoši fotogrāfijās tvertajai noskaņai radījusi studijas dalībniece Gunta Ļuļe.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.