Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Izstādē “Senču mantojums” – dzimtu relikvijas

Vakar Jaunlaicenes “Lazdiņos”, bijušajā skolas ēkā Jaunlaicenes senioru kopa “Pūrs” aicināja interesentus uz izstādi “Senču mantojums”, ko veidoja “Pūra” dalībnieces, daloties ar savu dzimtu relikvijām un vēsturiskiem priekšmetiem, kas glabājas viņu mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunlaicenes senioru kopa tiekas reizi mēnesī, un vienā no tikšanās  reizēm radusies ideja par šādu izstādi, jo katrās mājās glabājas vērtības, kas piederējušas vecākiem un vecvecākiem. “Ideja guva lielu atsaucību un tika atnests daudz priekšmetu – visvairāk – rokdarbi, kā arī Dziesmu grāmatas, Bībeles, trauki, grāmatas, tērpi. Piemēram, Nora Sudare atnesa savas māsas – kordiriģentes, kora vadītājas tērpu, kas darināts Zemgalē, Iveta Udrase – tantes pašaustu kleitu, kas tapusi 20. gadsimta 30. gados, mākslinieka Raula Zitmaņa sieva Judīte – porcelāna figūriņas, ko mākslinieks glabājis par piemiņu no saviem vecākiem ebrejiem,” stāsta senioru kopas “Pūrs” vadītāja Māra Svārupe. 

Viņa atzīst, ka daudzas lietas skāris laika zobs, taču ar katru saistās kāds stāsts un, apzinoties tā nozīmību, šīs relikvijas glabā no paaudzes paaudzē. M. Svārupe uz izstādi atnesusi dzimtas Bībeli, kas iespiesta 1825. gadā, un ieraksti tajā stāsta par dzimtu – kad kurš dzimis, kad – aizgājis mūžībā un atgādina arī par notikumiem, kas saistīti ar Latvijas vēsturi. 

Izstādes rīkotājas bija sarūpējušas arī cienastu – dažādus pašu gatavotus našķus, tēju, kafiju, un aicināja izstādes apmeklētājus uzkavēties ilgāk, parunāties. “Atmosfēra bija mājīga, diena aizritēja sarunās un smieklos, bija apmeklētāji, kas atnāca pulksten 11.00, bet prom devās īsi pirms trijiem pēcpusdienā, tātad jutās labi,” saka M. Svārupe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā senioru kopa “Pūrs” iesaistīja arī Jaunlaicenes muižas muzeja “Malēnieša pasaule” darbinieces. Muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Evita Zeile ierādīja baroneses zeķu lāpīšanas tehniku. Kā jokojot sacīja M. Svārupe, to apgūt nav bijis viegli, tādēļ nākšoties apmeklēt privātstundas. 

Dace Plaude

Foto: Māra Svārupe

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.