Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Dzimtu izstāde Veclaicenē

Pāršķirstot Veclaicenes tautas nama foto arhīvu, izveidota dzimtu izstāde. Tiekoties ar pagasta ļaudīm ievākta bagātīga informācija par Veclaicenes pagastā dzīvojošajiem cilvēkiem, ģimenēm un dzimtām, vietām, gadalaikiem un citām interesantām lietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kuplas ģimenes – Blumbergi, Kozilāni, Dombrovski, Udrasi un vēl , daudz un dažādu dzimtu sakopojumi, kas liecina par saknēm Veclaicenes pusē. Izstādē atklājas gan dažādu gadu tērpi, iezīmējas vēsture, skolas laiki, kāzas un dzimtu saikne. Tautas nama vadītāja Maija Rozīte atzīst, ka vēstures krājums ir apjomīgs , šādi stāsti ir būtiska liecība veclaiceniešu saknēm. [ngg src=”galleries” ids=”36″ display=”basic_slideshow”]

“Izstāde ir apjomīga, ir atlasīti tikai daži attēli, lai gan arhīvā ir ļoti daudz materiālu. Interesanti, ka agrāk obligātajā izglītībā ietilpa arī klaviermācības. Atainojas cilvēki, kas mācījušies Veclaicenes skolās. Piemēram, arī slavenie Blūmbergi cēlušies no Veclaicenes, reģistrēti Opekalna baznīcā. Šīs liecības ir interesantas ne vien pagasta ļaudīm, bet arī visiem kam interesē vēsture. Kas zina, kāds pamanīs arī sev pazīstamus cilvēkus,” saka M. Rozīte.

Izstāde Veclaicenes tautas namā apskatāma visu janvāri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.