Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Alūksnē bauda pūtēju orķestru sniegumu

Foto: Dace Plaude

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncertā „Strūklaku parka melodijas” pie Alūksnes Jaunās pils 8. augustā tikās trīs orķestri – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris (diriģents Sandors Līviņš), Smiltenes Kultūras centra jauniešu centra pūtēju orķestris (mākslinieciskais vadītājs Pēteris Vilks, diriģents Jānis Silakalns) un Latvijas Universitātes (LU) pūtēju orķestris (mākslinieciskais vadītājs Jānis Puriņš, diriģente Māra Lemkena).

Kā koncerta ieskaņā sacīja LU pūtēju orķestra mākslinieciskais vadītājs J. Puriņš, šis ir jau trešais šāda veida orķestru kopkoncerts Latvijā un beidzot pēc koronavīrusa sāk atdzīvoties arī pūtēju orķestru dzīve. „Mēs pasūtījām labu laiku, lai jūs varētu atnākt kuplā skaitā, un satiktos orķestri no Alūksnes, Smiltenes un Rīgas. „Ceram, ka šīs pāris stundas paies lēni, jo būs daudz mūzikas, bet tajā pašā laikā paskries ļoti ātri un jūs to gribēsit dzirdēt vēl,” teica J. Puriņš. Un tā arī bija. Katrs orķestris sniedza savu programmu un koncerta noslēgumā vairākus skaņdarbus izpildīja arī kopā. Klausītāji, kuri gan sēdēja uz soliem, gan bija izvietojušies ap strūklakām koku paēnā, orķestru sniegumu novērtēja ar sirsnīgiem aplausiem.

Ar vairākiem iznācieniem skatītājus priecēja arī Ernsta Glika AVĢ defilē meiteņu grupa Ilzes Līviņas vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Puriņš pateicās par atsaucību šī koncerta rīkošanā Alūksnes Kultūras centra direktorei Sanitai Bērziņai, kura atzina, ka alūksnieši ar prieku uzņēmuši orķestrus no Rīgas un Smiltenes Alūksnē, jo mīl pūtēju orķestru spēlēto mūziku.

Vēl foto un video: https://aluksniesiem.lv/multimedia/foto-aluksne-struklaku-parka-melodijas/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.