Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes Jaunajā pilī atklātas restaurētās Klavieru un Ērģeļu istabas

Šodien, 30. jūlijā, Alūksnes Jaunajā pilī atklāja restaurētos mūzikas salonus – Klavieru un Ērģeļu istabas. Restaurēts arī Alūksnes muzeja krājuma priekšmets – koncertflīģelis. Savienojot vēsturisko ar mūsdienīgo, radīta arī multimediāla ekspozīcija “Helēnas dziedājums”. Mūziķis Artis Gāga, kura dzimtas saknes vairākus gadu simtus ir Alūksnē, radīja tai oriģinālmūziku, bet dzejprozas tekstu sarakstīja Andra Ugāre Manfelde, balstoties uz vēsturiskiem faktiem par pili, muižas parku, Fītinghofu dzimtu un Marienburgas pēdējo baronesi Helēnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāšanas pasākumā piedalījās visi, kuri pielikuši savu roku, lai īstenotu šo projektu – Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji, restauratori no SIA “Rokajs”, arhitekte Ināra Caunīte, ekspozīcijas autori un citi. Klātesošie pēc svinīgas atklāšanas lentas pārgriešanas un telpu apskates dzīvajā klausījās “Helēnas dziedājumu” mūziķa Arta Gāgas un viņa komandas mūziķu izpildījumā un vēroja multimediālo ekspozīciju. Savukārt pēc tam pils pagalmā izskanēja labi vārdi un paldies visiem, kuri piedalījās projekta īstenošanā.

Jāuzsver, ka šovakar, 30. jūlijā, ikviens interesents no pulksten 19.00 līdz 23.00 bez maksas var apmeklēt jauno multimediālo ekspozīciju un aplūkot telpas, bet, sākot ar sestdienu, 31. jūliju, tas būs jau Alūksnes muzeja maksas pakalpojums. Dzīvajā izpildījumā “Helēnas dziedājums” piektdienas vakarā tiks atskaņots arī skaistajā un ainaviskajā Alūksnes Muižas parkā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.