Sestdiena, 27. decembris
Elmārs, Inita, Helmārs
weather-icon
+4° C, vējš 3.58 m/s, R vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Sākumskolā mainās zināšanu vērtēšana

Alūksnes sākumskolas durvis pirmo reizi vēra 85 pirmklasnieki, kas Zinību dienā bija kopā ar saviem vecākiem un skolotājiem. Sveicot vairāk nekā 700 audzēkņus, skolas direktors Dainis Svarups informēja par iecerēm.

Alūksnes sākumskolas durvis pirmo reizi vēra 85 pirmklasnieki, kas Zinību dienā bija kopā ar saviem vecākiem un skolotājiem. Sveicot vairāk nekā 700 audzēkņus, skolas direktors Dainis Svarups informēja par iecerēm.
“Šajā mācību gadā īpašu uzmanību pievērsīsim zināšanu un audzināšanas darba kvalitātei. Kas nedēļas laikā ir paredzēts, tas ir jāapgūst. Tā 33 nedēļās skolēni iemācīsies tikpat prasmes un iemaņas, bet sešos mācību gados viņi būs apguvuši gandrīz 200 pašapkalpošanās veidus un uzvedības normas, kas veido kulturālu cilvēku. Otro līdz ceturto klašu skolēnu zināšanas ar atzīmēm obligāti vērtēs nākamgad, bet mēs to darīsim jau šogad. Skolām bija dota iespēja izvēlēties, tāpēc gribam izmēģināt,” stāsta D.Svarups.
Vakar mācības sāka jaunas kristīgās klases audzēkņi, ar kuriem būs audzinātāja Aina Albertiņa. Tajā mācās bērni, kuru vecāki izteikuši vēlēšanos, lai viņu atvases apgūtu ticības mācības un kristīgās ētikas pamatus. Tā ir viena no četrām pirmajām klasēm sākumskolā. Direktors domā, ka saulaina pirmā mācību diena pēc tik ilga lietus perioda ir simboliska.
“Jauns pavērsiens valstī būs 20.septembrī, kad balsosim par iestāšanos Eiropas Savienībā. Domāju, ka izglītības sistēma šobrīd ir labāk sakārtota nekā iepriekšējos gados. Ir paaugstināta arī alga skolotājiem, kas liecina par mūsu darba vērtējumu,” secina D.Svarups.
No 1.septembra par 15 latiem būs lielāka pedagogu un direktoru vietnieku darba alga, savukārt direktoru alga palielināsies apmēram par 28 latiem. To paredz pērn valdības akceptētais pedagogu darba samaksas grafiks.
Šā gada budžetā algu palielināšanai paredzēti 3,5 miljoni, bet nākamgad – 14,7 miljoni latu. Līdz šim vidējā alga skolotājiem ar darba stāžu vairāk par desmit gadiem un augstāko izglītību bija 130 lati par vienu likmi, bet 80 procenti pedagogu strādā 1,3 likmes. Tātad viņi saņems 188 latus mēnesī.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri