Alūksnes parkā suns sakodis 13 gadus vecu zēnu. Policija informāciju par notikušo saņēmusi 8.augustā.
Alūksnes parkā suns sakodis 13 gadus vecu zēnu. Policija informāciju par notikušo saņēmusi 8.augustā. Par notikušo ziņojusi Alūksnes pašvaldības policija.
“Incidents noticis 4.augustā ap pulksten 22.00 parkā netālu no Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona. Bezšķirnes suns, kas skrēja savā vaļā, uzbruka zēnam un iekoda rokā. Turpat netālu bija saimnieks – 16 gadus vecs jaunietis, kas ar suni bija nācis no peldes Alūksnes ezerā un palaidis dzīvnieku skriet bez uzpurņa un pavadas,” informē Alūksnes rajona policijas pārvaldes atbildīgā par sadarbību ar presi Marita Parce – Cunska.
Nepiedodama esot suņa saimnieku (arī nepilngadīgā jaunieša vecāku) rīcība, zinot, ka suns ir liels un nikns un var ne tikai sabiedēt cilvēku, bet arī nodarīt nopietnus miesas bojājumus. Noskaidrojot notikuma apstākļus, jaunietis liecinājis policijai, ka sunim ir uzpurnis, taču peldes laikā tas nogrimis ezerā. Kamēr puisis uzpurni meklējis, suns skrējis pa parku un sakodis pusaugu zēnu.
Cietušajam veiks ekspertīzi, lai novērtētu nodarīto miesas bojājumu smagumu. Savukārt faktu policijā izvērtēs, jo Krimināllikums paredz atbildību “par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu”. Ja cietušajam nodarīti viegli vai vidēji smagi miesas bojājumi, tad var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz gadam vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 20 minimālajām mēnešalgām.