Vakar noslēdzās vasaras darba un atpūtas nometne maznodrošināto ģimeņu 50 bērniem.
Vakar noslēdzās vasaras darba un atpūtas nometne maznodrošināto ģimeņu
50 bērniem. Viņi noskatījās Normunda Jantona filmu par kopējo darbu, atpūtu un ekskursiju. Nometnei tika gūts finansējums no Alūksnes Sociālās palīdzības centra vadītājas Lolitas Krūmiņas uzrakstītā projekta, ko atbalstīja Valsts bērnu tiesību aizsardzības centrs. Bija arī Alūksnes domes līdzfinansējums.
“Salīdzinot bērnus nometnes pirmajos gados un tagad, varu apgalvot, ka izmaiņas ir ļoti lielas. Viņi ir kļuvuši draudzīgāki, disciplinētāki un iemācījušies cits citam palīdzēt. Uzskatu, ka tik karstā laikā viņi ir daudz izdarījuši: Jāņkalniņā ir izgrieztas atvases, sakopti celiņi, salasīti papīri un pudeles. Pirms pilsētas svētkiem svelmē viņi vairākas stundas strādāja pie Alūksnes uzraksta Rīgas ielā, kur sen neviens neko nebija darījis,” vērtē nometnes vadītāja Dzintra Bičevska.
Viņa uzsver, ka nometnes dalībniekiem patika nodarbības Skolu psiholoģiskās palīdzības centrā. Tur bērni apguva auduma apgleznošanu. “Viņi atzina, ka nodarbības bijušas par īsu. Savukārt riteņbraukšanas kluba “Velo” pārstāvis Guntis Kozilāns organizēja jautras sporta aktivitātes Pilssalā. Pēc tam visus gaidīja liels pārsteigums – brauciens ar ūdensmotociklu, ko bija noorganizējis Guntis Kozilāns un Goiko Gorskis,” priecājas nometnes vadītāja. Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis organizēja sporta sacensības, kur uzvarētāji saņēma diplomus.
Dz. Bičevska uzsver, ka vienīgā negatīvā iezīme bija nekomfortablais autobuss ekskursijā uz Ventspili. “Sākumā bijām noraizējušās, vai bērni izturēs tik garu braucienu, bet secinājām, ka viņi ir nenogurdināmi. Vizinājāmies ar kuterīti “Hercogs Jēkabs”, peldējāmies jūrā, izbaudījām ūdensatrakciju parka priekus un citu,” viņa saka.
Nometnes dalībniecei Natālijai Stepanovai vislabāk patika, ka visi kopīgi strādāja un atpūtās. “Visinteresantākā bija ekskursija uz Ventspili. Apmeklējām arī ūdensatrakciju parku,” saka N. Stepanova. Viņa priecājas, ka ieguvusi jaunus draugus.
Ekskursija uz Kurzemes pilsētu patika Oskaram Paeglim un Jānim Jaunzemam. Bet Ditu Solovjevu sajūsmināja biežās peldes Alūksnes ezerā. Viņa nometnē piedalās jau vairākus gadus un atzīst, ka šoreiz ir visinteresantāk, jo ir daudzveidīgāki pasākumi.
Dz. Bičevska aicina vecākus izteikt priekšlikumus, kā nometni organizēt turpmāk, un pateicas visiem, kas palīdzēja to veidot šogad.