Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centrs un biedrība “Latvijas Platforma sadarbībai” Somijas nevalstisko organizāciju projektā “Pasaules dienas” no 14. līdz 19.jūlijam rīkos pasākumus, kas ļaus labāk iepazīt Āfriku.
Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centrs un biedrība “Latvijas Platforma sadarbībai” Somijas nevalstisko organizāciju projektā “Pasaules dienas” no 14. līdz 19.jūlijam rīkos pasākumus, kas ļaus labāk iepazīt Āfriku.
Alūksnes bērnu un jauniešu centrā 14.jūlijā pulksten 14.00 demonstrēs mākslas filmu “Hotel Rwanda” (angļu valodā). To, tāpat kā 17.jūlijā demonstrēt paredzēto filmu, nav ieteicams skatīties bērniem jaunākiem par 16 gadiem, jo tajās redzamas vardarbīgas ainas. 16.jūlijā pulksten 14.00 jauniešiem un bērniem tiks dota iespēja zīmēt, līmēt un veidot, lai atspoguļotu savas idejas un priekšstatus par Āfriku. Notiks foto konkurss “Atrodi Āfriku Alūksnē!”.
Šos darbus izmantos pasākumā “Sapnis par Āfriku Alūksnē”, kas notiks Jaunās pils pagalmā 19.jūlijā no pulksten 15.00 līdz 18.00. Varēs piedalīties radošajās darbnīcās, kurās vērps pērlītes, veidos darbus no māla, kals, filcēs vilnu un gatavos afrikāņu maskas. Aktivitāšu teltī izkrāsos sejas un zīmēs plakātus, būs iespēja iesaistīties spēlēs. Tiks stāstīti stāsti par Āfriku, kā arī varēs pārbaudīt, cik daudz katrs zina par šo kontinentu, tradīcijām, kultūru, politiku, problēmām un iespējām. Paredzēta afrikāņu ēdienu degustācija. Koncertā varēs dejot līnijdejas un vēderdejas, dziedāt un sist bungas.