Šodien Alsviķu pagasta zemnieku saimniecībā “Imanti” ierodas Hipotēku bankas, Zemkopības ministrijas un Alūksnes rajona pārstāvji, lai apbalvotu uzvarētājus Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmas skatē.
Šodien Alsviķu pagasta zemnieku saimniecībā “Imanti” ierodas Hipotēku bankas, Zemkopības ministrijas un Alūksnes rajona pārstāvji, lai apbalvotu uzvarētājus Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmas skatē.
No sešiem pusfinālistiem nominācijā “Interesants lauku saimniekošanas veids” Anitas un Monvīda Šteinertu darbības veids atzīts par oriģinālāko.
“Viņi pratuši savu vaļasprieku – medības un medību suņu audzēšanu – attīstīt par biznesu. Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmas līdzekļi ieguldīti suņu mājas būvniecībā, meža cūku aploka ierīkošanā un dzīvnieku iegādē. Projekts paredz, ka piecu hektāru iežogotā meža teritorijā, kur dzīvos meža cūkas, suņi mācīsies medību prasmes un demonstrēs tās pārbaudēs. Meža cūkas varēs dzenāt gan saimnieku suņi, kuru pēcnācējiem gēnos būs iedzimtas medību prasmes, gan citur auguši un skoloti suņi,” stāsta Hipotēku bankas Alūksnes nodaļas vadītāja Māra Kauliņa.
Uzvarētāji balvā saņems statueti šūpulīša formā, kas simbolizē biznesa ideju radīšanu un īstenošanu. Viņiem būs iespēja doties uz Somiju trīs dienu pilnībā apmaksātā pieredzes apmaiņas braucienā pie līdzīga profila uzņēmējiem. M.Kauliņa norāda, ka Nelauksaimnieciskās uzņēmējdarbības atbalsta programmu ar valsts atbalstu īsteno Hipotēku banka sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu un Lauku attīstības fondu, kā arī ar reģionālajām attīstības aģentūrām. Programmas mērķis ir veicināt nodarbinātību Latvijas laukos, kā arī vides sakārtošanu, stimulējot rūpnieciskās ražošanas, amatniecības un pakalpojumu attīstību. Tajā ietvertās atbalsta formas ir kredīti, kredītu garantijas, granti un bezmaksas konsultācijas.