Svētdiena, 14. decembris
Auseklis, Gaisma
weather-icon
+-3° C, vējš 0.89 m/s, R-DR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Alūksnē sarosās jaunās māmiņas

Alūksnes novada Sociālajā dienestā 28.novembrī pulksten 14.00 tiek organizēta jauno māmiņu tikšanās, informē Sigita Jakobsone no ģimeņu biedrības “Pie pavarda”. Uz to aicinātas māmiņas ar bērniem līdz divu gadu vecumam.

“Ja atnāks mamma ar trīs gadus vecu bērniņu, projām nedzīsim. Intereses tikai ir atšķirīgas zīdaiņu mammām un mammām ar vecākiem bērniņiem,” stāsta S.Jakobsone. Pēdējo divu gadu laikā Alūksnē demogrāfiskā situācija ir uzlabojusies, tāpēc ir radusies interese un nepieciešamība pēc jauno māmiņu skolas. Tikšanās reizē tiks apzinātas rosīgās un darboties gribošās jaunās mammas, kuras varēs apmainīties ar kontaktiem un idejām tālākai darbībai. Iespējams, ka izvirzīs līderi, jo, kā atklāj S.Jakobsone, viņa nevēlas vadīt jauno māmiņu skolu, kas izveidosies, ja māmiņas būs aktīvas un gribēs darboties. “Vēlos tikai organizēt māmiņas uz tikšanos, jo šāda nepieciešamība ir radusies.”

Mammas varēja sevi
pilnveidot
Pirms desmit gadiem izveidotā māmiņu skola vēlāk pārauga ģimeņu biedrībā “Pie pavarda”, jo arī tēvi sāka vairāk iesaistīties un bērniņi izauga. S.Jakobsone vēlas dalīties savā pieredzē un palīdzēt jaunajām māmiņām. “Ja ir interese par kaut ko konkrēti, rakstot projektus, veiksmīgi tiek piesaistīta nauda, un var uzaicināt uz diskusiju vai lekciju speciālistus. Atceros, ka mums bija mācības, kur apguva pamatus individuālai darbībai, ja kāda māmiņa bija bez darba un vēlējās uzsākt individuālo biznesu. Bija arī grāmatvedības kurss, nodarbības, kur mammas varēja sevi pilnveidot. Ja mamma aizietu uz kursiem ar mazu bērnu, tad nevienam nepatiktu, ka bērns traucē. Tomēr, vairākām māmiņām sanākot kopā, situācija ir pavisam cita un veidojas ļoti interesants process,” atklāj S.Jakobsone.  

Labprāt apmeklētu
nodarbības
S.Jakobsone pieļauj iespēju, ka māmiņas varētu pievienoties pie ģimeņu biedrības “Pie pavarda” vai izveidot interešu grupu, tad nodibinājums nav nepieciešams.
“Es labprāt nāktu uz jauno māmiņu tikšanos, tas būtu interesanti. Laika ziņā šobrīd neredzu iespēju piedalīties organizēšanā, tomēr noteikti ar bērnu apmeklētu šādu tikšanos,” “Alūksnes Ziņām” saka Amēlijas mamma Laura no Alūksnes. Savukārt Janas Janīnas mamma Jolanta no Ziemera pagasta stāsta, ka bieži uz pilsētu netiek, tomēr arī viņa rīta pusē labprāt apmeklētu šādas māmiņu tikšanās. “Uzzināt kaut ko jaunu nenāk par sliktu,” viņa saka. Padomus Jolanta saņem telefoniski no paziņām. Abas mammas atbalsta ieceri sanākt māmiņām kopā, lai dalītos pieredzē.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri