Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Deju izstāsta kā stāstu

Kur ir “Jukums”, tur ir smukums! Tā ar pārliecību saka Alūksnes Kultūras centra vidējās paaudzes deju kopas “Jukums” dalībnieki un vadītājs Agris Veismanis, un sestdien, 5. novembrī uz savu 30 gadu jubilejas koncertu aicina kādreizējos dejotājus un visus, kam tuva latviešu tautas deja.

Pirms jubilejas koncerta tiekamies ar diviem “Jukuma” dejotāju pāriem - Sanitu un Didzi Eglīšiem, kuri kolektīvā dejo kopš tā dibināšanas, un Margu un Daini Svarupiem, kuri tam pievienojās gadu vēlāk. Saruna aizrit ar smiekliem un arī kādu asaru uz vaiga, jo deju kopas vēsturē savijies tik daudz notikumu un emociju. “Mēs ar Didzi “Jukumā” esam no otrā mēģinājuma,” saka Sanita Eglīte un atminas, ka uz pirmo mēģinājumu atnākuši trīs, bet uz otro – jau pieci pāri. Savukārt Marga un Dainis Svarupi, deviņdesmito gadu sākumā pārnākot dzīvot no Dobeles uz Alūksni, dejot sākuši pie Ārijas Grueles “Atpūtā”, kas bija balles deju kolektīvs, taču, tā kā jau iepriekš dejojuši tautas dejas, nolēmuši pievienoties “Jukumam”.
Spilgtu lappusi Alūksnes kultūras dzīvē astoņdesmitajos gados ierakstīja jauniešu deju kolektīvs “Jānis”, kas bija pirmais A. Veismaņa vadītais deju kolektīvs. Taču, laikam ritot, Agrim un Initai Veismaņiem radās ideja veidot vidējās paaudzes deju kopu, piesaistot precētos pārus. Tā izrādījās dzīvotspējīga, un, kā stāsta dejotāji, nekad šo 30 gadu laikā vadītājam nav bijis jācīnās ne par apmeklējumu, ne par pāru skaitu, un jābūt ļoti nopietnam iemeslam, lai neierastos uz mēģinājumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.