Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunu darba vietu izveidei un privāto investīciju piesaistei reģionos novirzīs vairāk nekā 24 miljonus eiro

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību reģionos, valdība lēmusi piešķirt vairāk nekā 24 miljonus eiro pašvaldību projektu idejām degradēto teritoriju atjaunošanai, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansējums tiks piešķirts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) ir pārliecināts, ka ieguldījums pašvaldībās sniegs pozitīvu ietekmi uz tautsaimniecību, publiskās infrastruktūras attīstības projektu īstenošanas rezultātā tiks attīstītas degradētās teritorijas, radītas jaunas darba vietas, atbalstīti vietējie ražotāji un pakalpojumu sniedzēji, kā arī piesaistītas privātās investīcijas reģionos.

Finansējums tiks piešķirts no Eiropas Komisijas programmas “Atveseļošanas palīdzība kohēzijai un Eiropas teritorijām” kā papildu finansējums Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai esošā Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku pozitīvu ietekmi, sekmētu nodarbinātību un ekonomisko aktivitāti pašvaldībās VARAM organizēja projektu ideju konkursu pašvaldībām. Pieejamais finansējums 24 165 500 eiro tiks 18 projektiem, kuru īstenošanas rezultātā plānots atjaunot vismaz 28,34 hektāru degradēto teritoriju platību, kas pielāgota jaunu komersantu izvietošanai vai esošo komersantu paplašināšanai. Tādējādi iecerēts izveidot vismaz 682 darba vietas atbalstītajās teritorijās, kā arī piesaistīt komersantu privātās investīcijas vismaz 28,31 miljonu eiro apmērā.

Atbalstīto 18 projektu iesniedzēji ir Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Cēsu, Gulbenes, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Līvānu, Saldus un Valkas novada pašvaldības, kā arī Daugavpils, Jelgavas, Liepājas un Ventspils pašvaldības un to sadarbības partneri.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izstrādā un apstiprina atlases nolikumu un uzaicina pašvaldības sagatavot un iesniegt projektu iesniegumus ierobežotas projektu iesniegumu atlases ietvaros. Plānots noteikt trīs mēnešu termiņu projektu iesniegumu iesniegšanai CFLA.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.