Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Preses karaliene arī Alūksnē!

Publicitātes foto

Alūksnes Kultūras centrs aicina uz lielā ekrāna noskatīties vēsturisko daudzsēriju filmu “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, kurā lomas atveido arī alūksnieši – Raimonds Celms, Anta Aizupe un Sandija Dovgāne. “Alūksniešiem.lv” vēsta Alūksnes Kultūras centra mārketinga speciālists Gints Skulte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Emīlija. Latvijas preses karaliene” pirmizrādi piedzīvoja septembrī un jau uzreiz kļuva augsti vērtēta gan no kritiķu, gan skatītāju puses – patiess prieks un lepnums, ka arī alūksnieši ir daļa no šī lieliskā mākslas projekta!

Visas sešas filmas sērijas uz lielā ekrāna būs iespējams noskatīties arī Alūksnē – tie būs trīs seansi ceturtdienu vakaros 14., 21., un 28.oktobrī, kad katrā seansā tiks rādītas divas filmas sērijas.

Seansu sākuma laiks: 18.30.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filma atspoguļo Latvijas vēsturē bagātākās sievietes un izdevējas Emīlijas Benjamiņas dzīvesstāstu.

Katra sērija atspoguļo kādu zīmīgu Benjamiņas dzīves posmu, parādot dažādas viņas personības šķautnes – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados. Ar šo spēcīgo sievieti stāsta centrā filmā tiks parādīta Latvijas sabiedrība visā tās krāsainībā, un skatītājiem pazīstamas būs daudzas vēsturiskas personas –  Antons Benjamiņš, Jānis Benjamiņš, Kārlis Skalbe, Jānis Ziemeļnieks, Vilis Lācis, Eižens Finks, Jānis Kārkliņš, Annija Simsone, Pēteris Blaus, Jūlijs Lācis, Augusts Kirhenšteins.

Filmas stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem un reālām personām, bet daži tēli, to raksturi, ainas un notikumi ir izdomāti radošajā procesā, lai atspoguļotu notikumus un radītu filmas dramaturģisko stāstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Filmas režisori: Andis Mizišs, Kristīne Želve, Dāvis Sīmanis, Gints Grūbe.

Aktieri: Edgars Ozoliņš, Guna Zariņa, Juris Bartkevičs, Raimonds Celms, Sandija Dovgāne, Anta Aizupe, Baiba Broka, Inga Tropa–Fišere, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Uldis Anže, Gatis Maliks u.c.

Filmas seansi Alūksnes Kultūras centrā:

14.oktobrī 18:30 1. un 2. Sērija

21.oktobrī 18:30 3. un 4. Sērija

28.oktobrī 18:30 5. un 6. Sērija

Biļetes iespējams iegādāties Alūksnes Kultūras centra kasē. Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.