Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vectēvam Gunāram Kalējam pa pēdām

Par jauno talantu Gustavu Kalēju no Cēsīm nākotnē noteikti dzirdēsim daudzkārt. Plašākai auditorijai viņš kļuva pazīstams šopavasar, kad Zeit radošajā kvartālā Līgatnē gandrīz divu stundu ilgā koncertā uzstājās kopā ar saviem muzikālajiem skolotājiem, iedvesmotājiem un draugiem. Pārsteidzošākais ir tas, ka Gustavam ir tikai deviņi gadi, bet, spēlējot klavieres, viņš improvizē kā profesionāls pianists.

Par to bija iespēja pārliecināties, noskatoties sižetu pirms 26. marta koncerta Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” un koncerta ierakstu vietnē “Youtube”. Kādēļ mēs gribam pastāstīt par Gustavu? Tādēļ, ka viņa vectēvs bija zeltinietis - retro grupas “Lauku suvenīrs” vadītājs Gunārs Kalējs, kuru viņa mūziķi ar cieņu dēvēja par maestro. Gustava tētis Aigars Kalējs - tagad - profesionāls karavīrs, arī pats kopš bērnības bijis saistīts ar mūziku un Alūksnes Mūzikas skolā apguvis trompetes spēli.
“Zīmīgi ir tas, ka Gustavs vēl paspēja satikt vecotēvu. Mums mājās saglabājušās fotogrāfijas, kur abi redzami kopā, un Gustavs ir vienā augumā ar akordeonu. Vēl ir bilde, kur spēlē “Lauku suvenīrs”, bet viņš ir pavisam mazs un piedalās priekšnesumā,” saka A. Kalējs. Otrs stāsts ir par to, ka 2019. gada pavasarī, kad Gunārs Kalējs aizgāja mūžībā, viņa mazdēls, kuram tad jau bija pieci gadi, spēlēja bungas atvadu vakarā Zeltiņu kultūras namā. “To skumīgo brīdi gribējās vērst citādākā gultnē. Ar prātu saprotam, ka bijušo vairs neatgriezt, tādēļ svarīgi atcerēties labo un pozitīvo. Gustava vectēvs visu mūžu vadījis dažādus kolektīvus, un atvadīties no viņa bija ieradušies to dalībnieki, skanēja Gunāra pirmais instruments
- klarnete, saksofons, un tā atvadu vakars izvērtās par koncertu, kura dalībnieks bija arī Gustavs,” atminas viņa tētis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.