Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

No vecmāmiņas dārza līdz Dižonas vīnzinībām

Laura Griščenko ir Alsviķu jauniete, pirmās skolas gaitas uzsākusi Strautiņu pamatskolā, bet vēlāk absolvējusi Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju. Pašlaik Laura dzīvo Rīgā un attīsta savu biznesu, liekot lietā ārzemēs iegūtās zināšanas profesionālā vīna tūrisma jomā un vīnzinībās. Tuvākajā nākotnē viņa vēlas radīt apstākļus, lai arī lauku iedzīvotājiem Latvijā būtu iespēja baudīt kvalitatīvu vīnu par saprātīgām cenām.

Skolā Lauru saistīja vēsture un ģeogrāfija, bet viņas sapnis vienmēr ir bijis ceļot, apskatīt pasauli. Sākotnējais galamērķis bija Francija, bet apstākļi iegrozījās tā, ka vispirms viņai kopā ar draudzenēm izdevās pabūt Zviedrijā, Stokholmā. Pabeidzot ģimnāziju, Laura uzreiz nevēlējās turpināt studijas augstskolā vai kādā citā mācību iestādē, tādēļ, atceroties ceļojumu uz Stokholmu, izmantoja iespēju un, piedaloties starptautiskā jauniešu programmā, devās uz Zviedriju, lai dzīvotu ģimenēs un pieskatītu bērnus. “Tomēr doma par nokļūšanu Francijā mani nebija pametusi, tādēļ 2013. gadā es, pateicoties ģimnāzijas pūtēju orķestra draugiem – Dižonas piepilsētas Marsanēlakotes Mūzikas centra orķestra un mūzikas skolas vadītājam Sašam Dišeinam, kurš bija pazīstams jau no iepriekšējām kolektīva viesošanās reizēm Latvijā, pieteicos brīvprātīgajam darbam Marsanēlakotes mūzikas skolā,” stāsta Laura. Viņa piepildīja savu sapni un aizbrauca strādāt uz Franciju, kur gan skolēniem, gan pieaugušajiem francūžiem stāstīja par Latviju, nesa mūsu kultūru pasaulē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.