Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Melderi” – vieta laimei un mieram

Brīvdienu mājas “Melderi” saimnieki Anita Borince un Aivis Krauklis no Apes pagasta ir pārliecināti, ka jādara citiem labs un tad labais atgriezīsies pie pašiem. Abi kopā viņi radījuši skaistu viesu namu, kur svinēt godus, priecāties un līksmoties, arī rast mieru. Sākoties karam Ukrainā, viesu namā uzņem bēgļus, neprasot par to samaksu. Vairākiem ukraiņiem “Melderi” bijusi miera osta pēc vairāku dienu mokošā brauciena, lai nonāktu tur, kur neskan bumbu sprādzieni un nav jāslēpjas pagrabā.
“Melderos” Anita un Aivis saimnieko sešus gadus. “Patiesībā visu iesāka mans tētis Dzintars Raibekazs, kurš nopirka šo īpašumu, jo tas bija līdzās citam viņa īpašumam. Tobrīd mērķis bija izveidot mazu viesu māju, kur atpūstos vien paši un tuvākie draugi. Viss tika veidots tā, lai pašiem ērti. Par tūristiem un viesu uzņemšanu toreiz doma nebija. Vietā, kur šobrīd ir svinību zāle ar kamīnu, bija kūts, bet balles šķūnis bija reāls siena šķūnis ar tehniku. Situācija un dzīves prioritātes mainījās, tādēļ saimniekot “Melderos” sākām mēs ar Aivi,” atceras Anita. Tobrīd viņai nebija nekādu zināšanu par tūrismu, bija vien pieredze uzņēmuma vadīšanā, savukārt Aivim ir izglītība tūrisma, viesmīlības un uzņēmuma vadībā, taču savā profesijā viņš nebija strādājis ne dienu. “Apņēmāmies vienu vasaru uzņemt tūristus. Pamēģināt. Atbrauca pirmā grupa, un īsti nesapratām, ko darīt. Protams, viesi grib paēst un viņu vēlmes mums jāapmierina. Vadījāmies pēc savām sajūtām - kā gribētos, lai uzņem mūs. Lai pašai patiktu - tas bija vienīgais vadmotīvs. Tūristi brauca vēl, nākamreiz jau zinājām, ko un kā vajag, attīstījāmies un augām. Līdz ar piedāvājuma palielināšanu, auga arī pieprasījums. Pašiem nemanot, tikām ievilkti nozarē, ko sauc par tūrismu. Tā nejauši,” smejoties teic Anita un Aivis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.