Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā attīstīt lauku teritorijas?

Dzīvošana laukos kļuvusi prestiža, tomēr - ko darīt, lai mērķtiecīgāk, gudrāk un pareizāk ieguldītu naudu un lauku teritorijas varētu attīstīties? Par to Alūksnes novada pašvaldības Attīstības programmas 2021. līdz 2027. gada izstrādes ietvaros diskutēja lauku teritoriju attīstības jautājumu darba grupas tikšanās reizē, kas notika attālināti.

Tieši lauku teritorijās dzīvojošajiem vairāk jādomā par inovācijām un iedzīvotāju skaita mazināšanai jāmeklē specifiski risinājumi. “Jāapzinās, ka sabiedrība noveco, un tuvākajā desmitgadē to nevarēsim mainīt, tādēļ jāpielāgo risinājumi, piemēram, pakalpojumu pieejamībā un mobilitātē, jāizmanto digitālās iespējas. Cilvēku līdzdalība nedrīkst būt formāla un ierobežota. Iedzīvotājiem jābūt ekonomiski aktīviem, bet patiesībā lauku teritorijās tas prasa milzīgu buķeti kompetenču, prasmju, iemaņu, zināšanu un citu aspektu,” saka Latvijas Lauku foruma izpilddirektore Anita Seļicka.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.