Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iedvesmo jauniešus darīt

Apeniete Dārta Elīza Bērziņa (17) neko nesaka iespējamības formā, jo ir pārliecināta, ka vārdiem ir liels spēks. Jauniete ir pārliecināta, ka attieksme veido attieksmi, un tas ir vēstījums, ko viņa vēlas nodot katram jaunietim. “Nereti jaunieši saka, ka pilsētā vai pagastā nav ko darīt, taču paši var veidot vidi sev apkārt. Ja nedarīs, tad arī nekā nebūs un nekas nenotiks. Tagad ir stilīgi darīt labu un vērtīgu. Nevis demolēt un postīt,” saka jauniete.
Lai dzīve viņas mīļajā Apē gan pašai, gan citiem jauniešiem būtu daudz labāka, Dārta ir rīkojusies. Organizējusi un vadījusi dažādus konkursus, iesaistījusies projektu rakstīšanā, jauniešu klubā “Sliedes” palīdzējusi organizēt izzinošus pārgājienus citiem jauniešiem. “Vienīgais, kas reizēm ierobežo, ir pieaugušo attieksme, kuri par maz iedrošina jauniešus vai pat noniecina idejas. Piemēram, ja kāds teiks, ka varētu attīrīt peldvietu Vaidavas upes krastā, pieaugušais pasmīnēs un, visticamākais, teiks, ka ideja ir traka un neizdosies. Tieši trakās idejas ir tās foršākās, un izdarīt var visu, ja dara. Liela nozīme ir arī komandai, vienam būs grūti, bet ja kopā jau ir divi, tad izdoties var viss. Komandā ir spēks, bet ar nosacījumu, ka visi ieguldās vienlīdzīgi – nevis viens dara, bet otrs izliekas, ka dara. Arī tā mēdz gadīties,” stāsta Dārta. Kādi ir Apes jaunieši? “Ļoti dažādi. Vairums ir darītāji un ļoti lepojas ar savu Api. Izejot ārpus pilsētas robežām, nebaidās teikt, ka Apē var, Apē notiek un Apē ir forši dzīvot,” teic viņa.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.