Piektdiena, 26. decembris
Stella, Larisa
weather-icon
+4° C, vējš 0.89 m/s, ZR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Sniegs valsts garantētu psiholoģisko palīdzību

Alūksnē šogad jau sešiem bērniem nepieciešama valsts garantētā psiholoģiskā palīdzība pēc pārciestās fiziskās vai psiholoģiskās vardarbības.

Alūksnē šogad jau sešiem bērniem nepieciešama valsts garantētā psiholoģiskā palīdzība pēc pārciestās fiziskās vai psiholoģiskās vardarbības. Cietušie ir gan sākumskolas vecuma bērni, gan arī vidusskolēni.
“Padomu jautā un nāk pie mums arī bērnu vecāki. Ir jāraksta iesniegums. Tad speciālists dod atzinumu par nepieciešamo palīdzību,” saka Alūksnes domes sociālās palīdzības centra galvenā speciāliste Dzintra Bičevska. Valsts garantē apmaksātas desmit nodarbības pie speciālista. Taču, ja bērnam pēc tam vēl nepieciešama palīdzība, pašvaldība valsts apmaksātā programmā gādā par iespēju iziet rehabilitācijas kursu Krimuldas slimnīcā.
Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste sociālajos jautājumos Vija Vārtukapteine informē, ka šogad pagaidām vēl tikai trim rajona bērniem noteikta nepieciešamība saņemt valsts garantēto psiholoģisko palīdzību dzīvesvietā.
“Alūksnē ir trīs sertificēti speciālisti, kas sniedz bērniem palīdzību. Tā ir psiholoģe Vēsma Kalēja, sociālā darbiniece Dagmāra Melece un psihoterapeite Ingrīda Rateniece,” saka V.Vārtukapteine.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri