Ceturtdiena, 25. decembris
Stella, Larisa
weather-icon
+3° C, vējš 4.02 m/s, R vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Mantu glabātavās nevar atstāt somas

Alūksnes rajona policijas pārvaldes darbiniece kontaktiem ar masu medijiem Marita Parce – Cunska informē, ka pastiprināti pārbaudīs, vai ievēro Ministru kabineta noteikumu par mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības organizēšanas kārtību izpildi.

Alūksnes rajona policijas pārvaldes darbiniece kontaktiem ar masu medijiem Marita Parce – Cunska informē, ka pastiprināti pārbaudīs, vai ievēro Ministru kabineta noteikumu par mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības organizēšanas kārtību izpildi. Tie nosaka, ka tirdzniecības vietās ir aizliegts ierīkot pircēju mantu glabātavas.
“Nedrīkst prasīt, lai pircēji pašapkalpošanās veikalos atstātu glabātavās vai arī ārpus nožogojuma savas somas un tīkliņus. Neviens negarantē to glabāšanu iepirkšanās laikā. Bet galvenais – tā iespējams izvairīties no sprāgstvielu ievietošanas mantu glabātavā. Policijai ir uzdots pārbaudīt šo noteikumu ievērošanu un nepieļaut pārkāpumus,” stāsta M.Parce – Cunska.
Ja policijas darbinieki konstatēs, ka veikalos neievēro šos noteikumus, viņi par to sastādīs administratīvo pārkāpumu protokolu. Daudzi droši vien atceras eksploziju Rīgas universālveikalā “Centrs”, tāpēc piesardzība nav lieka. Alūksnē veikalu vadītāji atzīst, ka nekādas mantu glabātavas nav iekārtotas. Vai plauktos atstāt savas personiskās mantas, izvēlas pircēji. “Tas ir ļoti slikti, nedrīkst tā atstāt somas, maisiņus un tīkliņus. Tajos var ielikt bumbu vai sprāgstvielu. Tāpat mantas var nozagt, jo tās atstāj bez uzraudzības. Policija vērsīsies pret oficiāli iekārtotām glabātavām,” uzsver Alūksnes rajona Policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri