Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Ainars Melders apsver iespēju pārtraukt pilsētas un tranzīta ielu ikdienas uzturēšanu.
Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Ainars Melders apsver iespēju pārtraukt pilsētas un tranzīta ielu ikdienas uzturēšanu.
“Likumā “Par pašvaldībām” 15.panta 2.punktā ir teikts, ka pašvaldības funkcija ir ielu un ceļu uzturēšana pašvaldības administratīvajā teritorijā. Savukārt Alūksnes domes nolikuma 2.13.3. punkts nosaka, ka priekšsēdētāja vietnieks plāno šiem darbiem nepieciešamos līdzekļus un sastāda gada budžeta projektu pašvaldības ielu uzturēšanai. Diemžēl nav iespējams to izdarīt, jo Autoceļu fonda sadales kritēriji joprojām nav akceptēti Ministru kabinetā. Turklāt rajona pašvaldībām atbilstoši likumdošanai nav piešķirta pat divpadsmitā daļa līdzekļu,” skaidro A.Melders.
Viņš uzsver, ka būs spiests izdot rīkojumu pārtraukt pilsētas un tranzīta ielu ikdienas uzturēšanu. Janvārī šie darbi finansēti no pašvaldības budžeta, bet tā turpināt nevar ilgstoši. Jāņem vērā, ka ziemā Alūksnē ir vislielākais nokrišņu daudzums Latvijā, tāpēc arī finansējums ielu uzturēšanai ir nepieciešams lielāks nekā citās pašvaldībās.
Valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts ceļi” ekonomists Ģirts Augstkalns informē, ka 5.februārī valdības sēdē Autoceļu fonda līdzekļu sadales kritēriju apstiprināšana ir atlikta uz mēnesi. “Redzot, ka situācija bez finansējuma ceļu uzturēšanai kļūst traģiska, ir sagatavots Satiksmes ministrijas rīkojums. Kad tas būs parakstīts, pašvaldībām pārskaitīsim divpadsmito daļu par janvāri un februāri pēc tādiem pašiem principiem kā pagājušajā gadā,” komentē Ģ.Augstkalns. Viņš pieļauj, ka finansējumu varētu saņemt jau nākamajā nedēļā, ja rīkojums stāsies spēkā nekavējoties.