Piektdiena, 2. janvāris
Indulis, Ivo, Iva, Ivis
weather-icon
+-6° C, vējš 0.45 m/s, DA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Somijā iepazīs “Karaļa ceļu”

Alūksniešu grupa Vidzemes attīstības aģentūras delegācijas sastāvā no 5. līdz 8.jūnijam dosies apmaiņas braucienā uz Somiju, lai iepazītos ar tūrisma pakalpojumiem un tūrisma attīstību.

Alūksniešu grupa Vidzemes attīstības aģentūras delegācijas sastāvā no 5. līdz 8.jūnijam dosies apmaiņas braucienā uz Somiju, lai iepazītos ar tūrisma pakalpojumiem un tūrisma attīstību. Tie ir projekta “Trīs stīgas” rajonu koordinatori, tūrisma speciālisti un uzņēmēji.
Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste – tūrisma darba organizatore Kristīne Vimba, Ates muzeja vadītāja Valda Ķirpa, Ziemeru pagasta padomes priekšsēdētāja Valda Zeltiņa un Virešu pagasta padomes priekšsēdētāja Ārija Ceļmillere braucienu sāks Turku, kur apskatīs pilsētas Tūrisma centru, ceļojumu mārketinga kompāniju, skaistākās vietas un dosies uz “Karaļa ceļu”. Divu dienā laikā iepazīs vairāku somu tūrisma informācijas centru darbību, apmeklēs tūristu iecienītās Wiurila un Mustio muižas, kā arī citus objektus. Delegācija viesosies metālapstrādes ciematā Fiskars, Tammiasari pilsētā un Helsinkos, kā arī piedalīsies seminārā “Karaļa ceļš” kā mārketinga projekts un Baltijas jūras valstu sadarbības veicinātājs”.
“Karaļa ceļš” ir maršruts, kurā ietverti daži vecākie ceļi Ziemeļeiropā. Tas sākas Bergenā pie Atlantijas okeāna un beidzas Sanktpēterburgā pie Somu jūras līča. Kopš 14.gadsimta pa “Karaļa ceļu” devušies karaļi un tirgotāji, mākslinieki un ceļinieki. Somu pieredze palīdzēs realizēt projektu “Trīs stīgas”. Tā mērķis ir Alūksnes, Cēsu, Madonas, Valkas un Valmieras rajonā, kā arī Karksi pašvaldībā Igaunijā un Šauļu reģionā Lietuvā ar kopējām aktivitātēm attīstīt tūrismu, vecināt sociālo un ekonomisko atšķirību mazināšanos. “Trīs stīgas Vidzemē” pastiprinās un papildinās uzsākto tūrisma veicināšanu reģionā ar citu projektu palīdzību. Projektā ir iekļauti autoceļi “Vidzemes josta”, “Ziemeļi stīga” un “Vidzemes šoseja”, to apkārtnē risināsies galvenās projekta aktivitātes. Jau sākta tūrisma informācijas punktu izveide deviņos pagastos. Projektā iesaistītajos rajonos veidos jaunu tūrisma taku, automašīnu stāvlaukumu, informācijas stendus, kas nodrošinās tūrisma objektu un dabas ainavu pieejamību. Paredzēts uzlabot esošo tūrisma pakalpojumu kvalitāti un attīstīt jaunus piedāvājumus, lai piesaistītu ceļotājus ilgāk par vienu dienu.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri