Ceturtdiena, 1. janvāris
Laimnesis, Solvita, Solvija
weather-icon
+-9° C, vējš 3.37 m/s, D-DA vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Ir daudz ieceru Apes pašvaldības labiekārtošanai

Apes pilsētas Komunālās nodaļas darbiniecēm Edītei Meisterei un Anitai Harju ir daudz ieceru, kā šogad labiekārtot pašvaldību. Viena iecere ir stāvlaukuma izveidošana pie pilsētas tautas nama.

Apes pilsētas Komunālās nodaļas darbiniecēm Edītei Meisterei un Anitai Harju ir daudz ieceru, kā šogad labiekārtot pašvaldību. Viena iecere ir stāvlaukuma izveidošana pie pilsētas tautas nama.
“Pašlaik pie tautas nama ir ļoti maz vietas, kur novietot transportlīdzekļus, turklāt tos ir jāatstāj ielas malās, tādēļ ēkas galā vēlamies izveidot stāvlaukumu. Tajā varētu novietot gan autotransportu, gan būtu soliņi, kur sēdēt. Tādējādi pilsētā būtu sakopta vēl viena vieta,” stāsta E.Meistere.
A.Harju uzsver, ka ziemas periodā Komunālās nodaļas darbinieki attīra pašvaldības ceļu malas no krūmiem un izstrādā Apes Meža kapu un Apes pilsētas kapu plānu. “Pēdējie kapsētu plāni tapuši 1969.gadā, bet šo gadu laikā kapu teritorijās daudz kas ir mainījies. Līdz šim mums kapsētās pietiek vietas, kur ierādīt apbedījumu teritorijas, toties ir daudz tādu kapu kopiņu, kuras neviens vairs nekopj. Pamazām būs jāsāk šajās vietās rakt citus apbedījumus.
Izstrādājam arī jaunu konkursa par Apes sakoptākajām sētām nolikumu, lai varētu atsevišķi vērtēt dažādus saimniecību elementus,” saka A.Harju.
Apes pašvaldībā pamazām maina koka apgaismes stabus, vietā uzliekot metāla stabus ar apgaismes ķermeņiem. “Esam uzsākuši arī kanalizācijas un ūdenssaimniecības projektu. Tas paredz, ka Apē būs viens ūdenstornis, viena aka ar jaunu urbumu un divas pārsūknēšanas stacijas.
Kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā un ir atvieglota robežas šķērsošana, ir palielinājusies transportlīdzekļu plūsma caur Api uz Igauniju. Mūsu pilsētas iela, pa kuru tas virzās, ir kļuvusi ļoti bedraina, to vajadzēt remontēt. Dienā caur pilsētu uz Igauniju izbrauc apmēram 70 automašīnas,” stāsta E.Meistere un A.Harju.
Speciālistēm ir iecere labiekārtot arī Apes futbola laukumu.
“Jau pērn tajā rīkojām sakopšanas talku. Ar Apes arodskolu un vidusskolu vienojāmies, ka turpmāk to izmantos sporta nodarbībām, bet tur vēl daudz jāpaveic apkārtnes sakopšanā. Gribam labiekārtot arī pilsētas slidotavu, izvietojot gar tās malām apgaismes ķermeņus, kas noņemti pilsētas ielās, un norobežot slidotavas teritoriju. Vairākās vietās pilsētā ir jāizvieto atkritumu tvertnes. Rūpes rada atsevišķu pilsētas centra māju īpašnieki, kas nesakopj savu teritoriju. Ar atbildīgajiem cilvēkiem esam runājušas, bet maz kas mainās. Daži Apes centra māju īpašnieki dzīvo Rīgā un par savu īpašumu neliekas ne zinis,” viņas klāsta. Vētra janvāra sākumā nodarīja postījumus arī Apei. Ar traktortehnikas palīdzību Apes kapos tika izvilktas nolauzto koku saknes un nolīdzināta zeme.
“Daba mūs tomēr bija žēlojusi, jo vēja nogāztie koki nebija būtiski bojājuši kapu kopiņas un pieminekļus. Daudz koku bija sagāzts arī pašvaldībai piederošajā mežā parka teritorijā. Pilsētas stāvlaukumā tirgus mājiņai bija nedaudz noplēsts jumts, nogāztas vairākas ceļa zīmes.
Tiklīdz bijām novērsuši vētras postījumus, problēmas radīja SIA “Alta S” piederošais īpašums Apē, kur agrāk uzņēmumam bija veikals. Pa noliktavas durvīm tecēja ārā ūdens, jo kurtuve bija pārplūdusi. Zudumā iet mūsu pilsētas ūdens. Uzņēmuma īpašuma teritoriju mēs kopjam jau vairākus gadus, jo uzņēmums neliekas par to ne zinis,” saka E.Meistere.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri