Ceturtdiena, 25. decembris
Stella, Larisa
weather-icon
+2° C, vējš 3.58 m/s, R-ZR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Šodien – Starptautiskā sieviešu diena

Daudzās pasaules valstīs šodien svin Starptautisko sieviešu dienu, par kuru tradicionāli tiek uzskatīts 8. marts. Arī pie mums šie svētki ir dziļi iesakņojušies. Mūsdienās tie visvairāk saistās ar laba vēlējumiem un ziediem, ko vīrieši dāvina sievietēm. Tādēļ apvaicājāmies sportiskiem Alūksnes kungiem par viņu tradīcijām 8. martā un gribējām uzzināt, ko viņi vēlētu dāmām šajā dienā.
Ernests Jantons, 12. klases audzēknis, jaunsargs:
“Man personīgi 8. marts ir parasta diena, kad varu apsveikt daiļā dzimuma pārstāves. Galvenais uzdevums ir  apsveikt  mammu un māsas, dažreiz vēl citas dāmas. 8. marts ir diena, kad vīriešiem ir iespēja pateikt savu lielo paldies sievietēm par to, ka viņas mums ir un par mums rūpējas. Parasti savas ğimenes sievietes sveicu ar ziediem, precīzāk, rozēm, jo tās ir skaistas, tāpat kā sievietes. Rozes  var salīdzināt ar sievietēm skaistuma, smaržas un aso ērkšķu dēļ, bet dažas rozes ir trauslākas kā citas. Runājot par to, vai arī vīriešiem vajadzētu īpašu dienu sveikšanai, nedomāju, ka tas būtu tik būtiski.  Sievietes ikdienā dara daudz, bet cik no mums, vīriešiem, pasaka par to paldies? Tāpēc 8. marts ir diena, kad to varam izdarīt īpašā veidā. Protams, arī šogad sveikšu daiļo dzimumu, centīšos, lai dāmas šajā dienā pasmaidītu. Un, lai jūt, ka mēs bez viņām – nekur! Katrai dāmai novēlu izbaudīt šo dienu!”
Andrejs Baumanis, biatlona entuziasts, ugunsdzēsējs:
“Visnotaļ atzīstu šo dienu. Krievijā joprojām 8. marts ir oficiāla valsts svētku diena. Tāpat tas ir Ziemeļkorejā, Ķīnā un Burkinafaso. Taču, neskatoties uz to, ka Starptautiskā sieviešu diena citās valstīs netiek uzskatīta par oficiāliem valsts svētkiem, cilvēki tik un tā to svin. Prieks, ka sievietēm ir savi svētki. Šajā dienā ne tikai vīrieši apsveic dāmas, bet pašām sievietēm iespēja satikties un nosvinēt draudzeņu ilgi gaidīto satikšanos. Pats šajos svētkos sveicu mammu ar ziediem un konfektēm. Neesmu liels romantiķis, tāpēc pārējās sievietes apsveicu sociālajos tīklos ar kādu sirsnīgu vēlējumu un virtuālo ziedu. Diemžēl arī darbā nesanāk sievietēm dāvāt ziedus, jo mūsu nodaļā viņu nav. Ja man būtu jāsveic sava dāma, izmantotu veco, labo klasiku – ziedus – un aizvestu viņu kādā mazā ceļojumā, nevis sēdētu mājās pie televizora. Visām sievietēm novēlu būt tikpat skaistām un jaukām kā līdz šim!”
Intars Dambis, alūksnietis, bobslejists:
“Mūsmājās Starptautiskā sieviešu diena – 8. marts – tiek svinēta  un atzīsta par vajadzīgu, jo tā ir iespēja pateikties sievietēm. Šajos svētkos sveicu mammu, sievu, māsas. Mani izvēlētie ziedi dāmām ir tulpes, kas, manuprāt, ir lielisks pavasara vēstnesis. Tāpat ziedi tiek aizvesti sievasmātei. Sievietēm šajos svētkos un vispār novēlu – esiet sievietes un mīliet savus vīriešus! Jāpiebilst, ka arī mani atceras un apsveikumus saņemu tā saucamajā armijas dienā – 23. februārī. Šos svētkus atzīmēt vai nē, tas ir katra paša ziņā, jo pēc būtības sievietes vajadzētu palutināt katru dienu!”
Vilnis Veļķeris, sporta darba organizators Alūk­snes novadā:
“Sievietēm novēlu – lai viņas ir līdzsvarotas, lai būtu laiks īstenot vēlmes un ikdiena būtu sabalansēta. Novēlu atrast laiku gan savai spozmei, gan veselībai, gan savam izskatam, apmeklēt skaistumkopšanas salonu, sporta zāli, panūjot vai paskriet.
Jo, kas gan mums, vīriešiem, vairāk ir vajadzīgs, kā vesela, skaista, pievilcīga gan ģimenē, gan sabiedrībā, iznesīga sieviete. Tad arī mēs esam laimīgi. Ja sieviete laimīga, vīrietis priecīgs, tad arī mums atkrīt daudzas citas problēmas. Man prieks par sievietēm, kas  pucējas, lai izietu sabiedrībā, jo viņas taču ir mūsu rota. Es ceru, ka šis vēlējums kritīs auglīgā augsnē, piepildīsies un nesīs panākumus vismaz kādai no daudziem simtiem tūkstošiem sieviešu. Šādai skaistai, gaidītai dienai, kad lielāka uzmanība tiek pievērsta katrai sievietei, ir jābūt. Taču savai otrai pusītei mīļš vārds jāpasaka ik dienu, tāpat arī gaidītā vai negaidītā  brīdī viņu iepriecinās ziedu pušķis.”

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri